Prezidentė pagerbė tremties vietas tvarkiusius židikiškius

Prezidentė sveikino ir kelionėje prie židikiškių prisijungusį „Misija Sibiras“ organizatorių Gintautą Alekną. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su lietuvių tremties vietas ir kapines Sibire tvarkančiais projekto „Misija Sibiras“ ir bendrijos „Lemtis“ atstovais bei Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos mokiniais.


Skatino veikti

Minint Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną šalies vadovė diskutavo apie pilietiškumo ugdymą ir istorinės atminties išsaugojimo svarbą.
„Ypatingų mūsų visų pastangų reikia ne tik laisvei apginti, bet ir jos istorinei atminčiai išsaugoti. Kol bus gyva tautos istorija, tol turėsime nepriklausomą valstybę. Todėl puoselėkime, domėkimės ir saugokime ją, kad galėtumėme mūsų tautos istorinę atmintį perduoti visoms ateities kartoms“, – sakė šalies vadovė.
Gyvai prisiliesti prie istorijos ir nuveikti konkrečius darbus, pasak Prezidentės, gali kiekvienas iš mūsų. Tai galima padaryti ir savo mieste ar miestelyje tvarkant ir prižiūrint tremtinių, politinių kalinių, laisvės kovotojų, nepriklausomybės savanorių ir kitų reikšmingų Lietuvos istorijai asmenybių kapus. Šalies vadovė pabrėžė, kad kuo daugiau jaunų ir pilietiškų žmonių prisijungs prie tokių iniciatyvų, tuo ilgiau Lietuvos istorija išliks gyva.


Padarė užsibrėžtus darbus

Praėjusią savaitę iš Permės srities grįžę židikiškiai kupini įvairių įspūdžių. Šios ekspedicijos vadovė Gražina Žukauskienė džiaugėsi sėkminga kelione.
„Viskas kartu  – ir geri įspūdžiai, ir nuovargis“, – sakė G. Žukauskienė „Santarvei“, pridūrusi, kad pavyko padaryti visus užsibrėžtus darbus.
Įvairių Permės srities kaimų lietuvių kapinaitėse židikiškiai atstatė kryžius, tvoras, tvarkė jų prieigas.
Komanda itin teigiamai vertina Prezidentės parodytą dėmesį. G. Žukauskienė pridūrė, kad su Prezidente dalijosi įspūdžiais, o ši savo ruožtu pažadėjo svarbią misiją vykdančius žmones prisiminti ir pagerbti dar ne kartą.

8 Atsakymai į “Prezidentė pagerbė tremties vietas tvarkiusius židikiškius”

 1. Vytautas parašė:

  Veidmainisties pavizdys- mūsu Magnolija. KGB darbuoptoja šneka apie lietuviško patriotizmo ugdymo.

 2. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  Aha, išeidami iš prezidentūros šitie besireklamuojantys „drąsuoliai“ matė kaip Vil¬niu¬je penk¬ta¬die¬nį, į tra¬di¬ciš¬kai pa¬mi¬nimas Lietuvos sau¬gu¬mo par¬ei¬gū¬no Vy¬tau¬to Po¬ciū¬no žū¬ties Bal¬ta¬ru¬si¬jo¬je me¬ti¬nes, prie prezidentūros buvo susirinkę žmonės, bijojo net atsisukti į tą pusę ar ateiti ir pastovėti minutę kitą kartu su vilniečiais ir taip pagerbti nužudytą pareigūną už šviesesnę Lietuvos ateitį, bet, pasirodo, sąžinės juose nebūta. Į mi¬nė¬ji¬mą prie Pre¬zi¬den¬tū¬ros buvo susirinkę virš 100 žmo¬nių. Su¬si¬rin¬kę žmo¬nės be kal¬bų pagerbė to drąsaus žmogaus šviesų atminimo, o išeinantys iš prezidentūros bijojo net stabtelėti. Lietuva pražuvusi su tokiais reklaminiais drąsuoliais ir šou patriotais. V.Po¬ciū¬nas, logiškai tikėtina, logiškai mąstant, buvo internacių nužu¬dytas 2006-ųjų rugp¬jū¬čio 23-io¬sios nak¬tį, iš¬mestas iš de¬vin¬to aukš¬to vieš¬bu¬ty¬je Bres¬te. O Oligarchijos pro¬ku¬ra¬tū¬ra jau du¬kart yra pri¬pa¬ži¬nu¬si, kad ši mir¬tis bu¬vo ne¬lai¬min¬gas at¬si¬ti¬ki¬mas, ta¬čiau teis¬mo nu¬ro¬dy¬mu iki¬teis¬mi¬nis ty¬ri¬mas vis bu¬vo at¬nau¬ji¬na¬mas. Pa¬sta¬rą¬jį kar¬tą tarp ki¬tų ver¬si¬jų tir¬ta ir nu¬žu¬dy¬mo ver¬si¬ja. Ta¬čiau šie¬met Ge¬ne¬ra¬li¬nė pro¬ku¬ra¬tū¬ra vėl pa¬skel¬bė ne¬ra¬du¬si nu¬si¬kal¬ti¬mo po¬žy¬mių. Pro¬ku¬ro¬ras Ar¬tū¬ras Ur¬be¬lis šie¬met sau¬sį par¬eiš¬kė ne¬nus¬ta¬tęs, kad pa¬da¬ry¬tas nu¬si¬kal¬ti¬mas. Anot pro¬ku¬ro¬ro, V.Po¬ciū¬nas mi¬rė nuo trau¬mų, gau¬tų iš¬kri¬tus pro de¬vin¬to aukš¬to lan¬gą. Gyvename Melo epochoje, todėl tokia prokuratūros išvada nieko nestebina – oligarchai ne tik su eiliniais piliečiais daro ką nori, bet ir su dorais pulkininkais, kurių dar pasitaiko mūsų padangėje.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Pries Rinkimus reikia pakeliauti po Lietuva… Bet nuo to Lietuvoje mokesciai nesumazejo ,nei isvykstanciu is Lietuvos srautas…Netgi nebsaugu pasidare gyventi Lietuvoje,kai vidury baltos dienos saudomi vaikai!

 4. To: emigantui parašė:

  ačiū Dievui, kad tu emigantas, nes su tokiu intelektu tik JAV gali egzistuoti :)

 5. emigrant parašė:

  išverstaskūrė runkelių motina. kaip ir vagių krikštatėvio amb bendrapartiečiai,kurie ir dabar sėdi savivaldybėje šaknis į kėdes suleidę. Šūūūdo gabalai,nesugebantys į vietą pastatyti vieno zasranco. Impotentai visomis prasmėmis. JAV tokie jau seniai sėdėtų kalėjimuose.

 6. Skaitytojas parašė:

  Tikslesnis straipsnio pavadinimas būtų: „Prezidentė pagerbė tremties vietas tvarkiusius mažeikiečius ir židikiškius“ Nes kiek žinau dalyvavo 4 mažeikiečiai ir 3 moksleiviai iš Židikų bei jų mokytojas gyv. Mažeikiuose :)

 7. Židikiškis parašė:

  Nematau nuotraukoje nei vieno židikiškio.

 8. Susirūpinęs parašė:

  Kodėl yra nufotografuoti ir įkelti ne visi nariai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto