Prezidentė pakviesta į Branduolinio saugumo vadovų susitikimą Hagoje

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė gavo Olandijos ministro pirmininko Marko Rutės (Mark Rutte) oficialų kvietimą dalyvauti kitąmet kovo mėnesį Hagoje vyksiančiame Branduolinio saugumo vadovų susitikime.


Lietuvai svarbi galimybė

Nyderlandų premjero laiške dėkojama už Lietuvos vadovės asmeninį indėlį atkreipiant tarptautinės bendruomenės dėmesį į branduolinio saugumo problemas ir kuriant saugesnį pasaulį.
Hagos susitikime, kuris yra organizuojamas JAV prezidento Barako Obamos (Barack Obama) iniciatyva, valstybių vadovai iš viso pasaulio diskutuos, kaip kovoti su branduoliniu terorizmu ir užtikrinti branduolinį saugumą. Lietuvai tai dar viena svarbi galimybė atkreipti kitų šalių dėmesį į kaimynystėje statomas nesaugias branduolines jėgaines.


Kviečiama antrą kartą

Tai jau antrasis aukšto lygio susitikimas branduolinio saugumo tema, į kurį kviečiama Lietuvos vadovė. Seule 2012 m. kovą vykusiame vadovų susitikime Prezidentė D. Grybauskaitė pabrėžė, jog aukščiausi tarptautiniai saugumo standartai turi būti taikomi visoms pasaulio atominėms elektrinėms.
D. Grybauskaitės iniciatyva pernai kovo mėnesį Medininkuose įkurtas Branduolinio saugumo kompetencijos centras. 2013 m. JAV ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo kovoje su branduolinių medžiagų kontrabanda sustiprinimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto