Prezidentė palieka R. Palaitį ministro poste

Raimundas Palaitis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prezidentė Raimundą Palaitį paliko vidaus reikalų ministro poste. Tokį sprendimą ji priėmė pirmadienį po susitikimo su Premjeru Andriumi Kubiliumi, pačiu R. Palaičiu ir Liberalų ir centro sąjungos pirmininku Algiu Čapliku.
Premjeras su tokia šalies vadovės nuomone nesutinka, ir toliau sieks „atstatyti teisingumą“.

Turi dirbti iki kadencijos pabaigos

Prezidentė Dalia Grybauskaitė po susitikimo aiškios pozicijos R. Palaičio atžvilgiu neišsakė, tačiau teigė esanti įsitikinusi, kad konservatorių ir liberalcentristų koalicija Seime turi dirbti iki kadencijos pabaigos.
„Mano manymu, ši koalicija ir Vyriausybė gali ir turi dirbti iki kadencijos pabaigos – liko tik septyni mėnesiai. O ar nori dirbti kartu, turi apsispręsti patys. Jeigu to nesugeba, ginčą spręsti politinėmis priemonėmis galės Seime,“ – pirmadienį po susitikimo su R. Palaičiu ir Liberalų ir centro sąjungos pirmininku A. Čapliku sakė valstybės vadovė.
D. Grybauskaitės teigimu, ji nepalaiko nė vieno iš koalicijos partnerių.
„Atsižvelgdama į visas aplinkybes tarp koalicijos partnerių, nepalaikau nė vieno iš jų. Nedalyvausiu koalicijos partnerių priešrinkiminiuose apsistumdymuose,“ – pabrėžė D. Grybauskaitė.
Prezidentė taip pat pažymėjo, jog Vyriausybę ir koaliciją palaiko strateginiais klausimais, tačiau būtinas valdančiosios daugumos pasiryžimas pabaigti pradėtus darbus.
Pirmadienį vidaus reikalų ministras R. Palaitis pareiškė, kad pats atsistatydinti neketina, o liberalcentristai yra pasiryžę toliau dirbti valdančiojoje koalicijoje.

Premjeras nesutinka

Prezidentės D. Grybauskaitės ir Premjero A. Kubiliaus nuomonės išsiskyrė.
Premjeras nesutinka su Prezidentės nuomone, kad nesutarimai dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo ir vidaus reikalų ministro atstatydinimo yra „vidinis koalicijos apsistumdymas“, susietas su artėjančiais rinkimais.
A. Kubilius ir toliau sieks „atstatyti teisingumą“.

Ministras „padarė klaidą“

Siūlymą atleisti R. Palaitį iš vidaus reikalų ministro pareigų Premjeras Andrius Kubilius Prezidentei įteikė kovo 6-ąją.
Pasak Ministro Pirmininko, R. Palaitis padarė klaidą, skubotai atleisdamas FNTT vadovus Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą.
Darydamas teikimą A. Kubilius atsižvelgė į Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto parlamentinio tyrimo išvadas dėl FNTT vadovų atleidimo.
Premjeras A. Kubilius tvirtina, jog vidaus reikalų ministrą R. Palaitį atleisti Prezidentei jis teikia, norėdamas, kad valdančioji koalicija galėtų dirbti konstruktyviai, spręsdama tiek strateginius klausimus, tiek R. Palaičio veiksmų sukeltas problemas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto