Prezidentė paskelbė Seimo rinkimų datą

Šiemet Seimo rinkimai įvyks spalio 14 dieną. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo paskelbė eilinių Seimo rinkimų datą. Šiemet rinkimai įvyks spalio 14 dieną.

Šalies vadovė ragina Lietuvos žmones aktyviai ir atsakingai dalyvauti rinkimuose ir patiems išsirinkti pasitikėjimo vertus parlamentarus, kurie spręs jų kraštui ir valstybei svarbiausius klausimus. Prezidentės teigimu, būtina daugiau dėmesio skirti tam, kad rinkimų teise pasinaudotų kuo daugiau šalies piliečių.
„Dabartinį Seimą rinko mažiau nei pusė rinkimų teisę turinčių šalies piliečių. Neleiskime, kad už mus pasirinktų kiti. Būkime pilietiški. Būkime aktyvūs“, – pabrėžia šalies vadovė.
Pasirašydama dekretą Prezidentė taip pat paragino visas politines partijas konkuruoti idėjomis, o ne pinigais ir eiti į rinkimus vadovaujantis sąžiningumo ir garbingumo principais bei rinkimų kovoje neperžengti padorumo ribos.
Kaip primena Prezidentės spaudos tarnyba, pagal įstatymą, eiliniai Seimo rinkimai Prezidentės dekretu skelbiami likus 6 mėnesiams iki Seimo narių įgaliojimų pabaigos. Nuo Seimo rinkimų datos paskelbimo oficialiai prasideda Seimo rinkimų politinė kampanija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto