Prezidentė patvirtino ne visos sudėties Vyriausybę

Anot Prezidentės, Ministro Pirmininko pasirinkti kandidatai pagal kompetencijos lygį labai skirtingi, o dalis jų atitinka tik minimalius reikalavimus. Eltos nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienio vidurdienį pasirašė dekretą, kuriuo patvirtino ne visos sudėties šešioliktąją Vyriausybę. Kol kas nėra socialinės apsaugos ir darbo bei švietimo ir mokslo ministrų pavardžių.

Prezidentė patvirtino šios sudėties Vyriausybę:
Valentinas Mazuronis – aplinkos ministras
Jaroslav Neverovič – energetikos ministras
Rimantas Šadžius – finansų ministras
Juozas Olekas – krašto apsaugos ministras
Šarūnas Birutis – kultūros ministras
Rimantas Sinkevičius – susisiekimo ministras
Vytenis Povilas Andriukaitis – sveikatos apsaugos ministras
Juozas Bernatonis – teisingumo ministras
Linas Antanas Linkevičius – užsienio reikalų ministras
Birutė Vėsaitė – ūkio ministrė
Dailis Alfonsas Barakauskas – vidaus reikalų ministras
Vigilijus Jukna – žemės ūkio ministras.

Prezidentė pareiškė, kad Vyriausybės formavimui įstatymų numatytas terminas baigiasi. Tačiau paskirtasis Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius nesugebėjo pateikti viso suderinto kandidatų į ministrus sąrašo – pateiktos tik dvylikos ministrų kandidatūros. Pateiktame sąraše nėra socialinės apsaugos ir darbo bei švietimo ir mokslo ministrų pavardžių.
Anot Prezidentės, Ministro Pirmininko pasirinkti kandidatai pagal kompetencijos lygį labai skirtingi. Dalis jų atitinka tik minimalius reikalavimus, kurie būtini tiesioginiam pareigų vykdymui ir deramam Lietuvos atstovavimui užsienyje.
Visiems kandidatams, nepriklausomai nuo partiškumo, buvo keliami vienodi reikalavimai.
Vyriausybė turi pradėti dirbti laiku, nes laukia svarbūs darbai ir sprendimai. Todėl pasirašiau dekretą, kuriuo, atsižvelgdama į Ministro Pirmininko teikimą, tvirtinu nepilnos sudėties šešioliktąją Vyriausybę. Tikiuosi, kad atsakomybę už Vyriausybės sudėtį prisiėmęs Ministras Pirmininkas kaip galima greičiau baigs formuoti Ministrų kabinetą“, – sakoma valstybės vadovės pareiškime dėl Vyriausybės sudėties.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto