Prezidentė patvirtino visus Premjero pateiktus ministrus

Prezidentė patvirtino visus Premjero pateiktus ministrus. Roberto Dačkaus (ELTA) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pasirašė Premjero pateiktą naują Vyriausybės sudėtį.

Trys naujos kandidatūros

Apie tai valstybės vadovė pranešė per bendrą spaudos konferenciją su Premjeru Algirdu Butkevičiumi.
„Šiandien Premjeras atnešė teikimą dėl Lietuvos Vyriausybės sudėties. Šį teikimą aš pasirašiau“, – pranešė D. Grybauskaitė ir vėliau perskaitė pateiktų ministrų pavardes.
Šalies vadovė pasveikino Premjerą, socialdemokratų partijos vadovą, kad jo Ministrų kabinete dirbs trys moterys.
Naujai tvirtinant Vyriausybės sudėtį, teikiamos trys naujos ministrų kandidatūros. Į aplinkos ministrus vietoj išvykusio dirbti į Europos Parlamentą „tvarkiečio“ Valentino Mazuronio teikiama buvusio ūkio viceministro Kęstučio Trečioko kandidatūra.
Vietoj į Europos Komisiją deleguojamo socialdemokrato Vytenio Povilo Andriukaičio sveikatos apsaugos ministre patvirtinta parlamentarė Rimantė Šalaševičiūtė.

Reformų rezultatai neįtikinami

Prezidentei R. Šalaševičiūtės kandidatūra nebuvo staigmena, esą ji buvau jau anksčiau aptarta su Premjeru. Šalies vadovė teigiamai įvertino būsimos ministrės teisinį išsilavinimą, patirtį dirbant socialinėje srityje.
Šalies vadovė nemato problemos, kad R. Šalaševičiūtė nėra medikė.
„Mūsų šaunuoliai gydytojai ne visada būna tokie šaunūs vadybininkai, išskyrus kokius nors labai išimtinus atvejus kaip p. Vinkus, kuris buvo geras vadybininkas“, – sakė D. Grybauskaitė.
Prezidentė, kalbėdama apie būsimus darbus R. Šalaševičiūtei, įgėlė jos pirmtakui.
Esą vaistų kainos „po, deja, ne visai galbūt sėkmingų reformų paskutiniais metais“ pradėjo kilti, o eilės ligoninėse nemažėja.
„Darbų yra daug, labai tikiuosi, kad tą pasitikėjimą, kurį šiandien demonstruojame mes – tiek premjeras, tiek aš – ji pateisins“, – sakė D. Grybauskaitė.

Reikėjo skaidresnio politiko

Į žemės ūkio ministrus, atsistatydinus Vigilijui Juknai, patvirtinta „darbietė“ Virginija Baltraitienė.
Prezidentė teigė, kad V. Baltraitienė atitiko reikalavimus, kad už šią sritį atsakomybę prisiimtų skaidresnis bei žemės ūkio išsilavinimą turintis politikas.
„Žemės ūkio ministerijai reikėjo skaidraus kandidato. Iš to sąrašo, kurį mačiau, ir iš situacijos, kuri susiklostė šioje ministerijoje, kai iš 4 viceministrų 3 pateko į neskaidrių viceministrų sąrašą, įvertinu kaip labai katastrofišką, todėl reikėjo skaidresnio politiko, reikėjo politiko, kuris taip pat turi žemės ūkio bazinį išsilavinimą, taigi toje srityje p. V. Baltraitienė iš sąrašo, kuris buvo man pateiktas, atitiko (reikalavimus – ELTA)“, – sakė D. Grybauskaitė.

Turės pateikti pažymas

Kalbėdama apie viceministrus, Prezidentė akcentavo skaidrumo klausimą.
„Visi naujai paskirti ministrai turės kreiptis į specialiąsias tarnybas ir gauti dėl kiekvieno būsimo skiriamo viceministro tam tikrą skaidrumo informaciją. Aš labai tikiuosi, jog Premjeras užtikrins, kad jeigu tokia informacija yra, tokie viceministrai neturės būti paskirti“, – sakė D. Grybauskaitė.
Premjeras, dėkodamas šalies vadovei už pasitikėjimą Vyriausybe, patikino, kad nurodymas gauti pažymas dėl naujų viceministrų skaidrumo išlieka.
Nei Prezidentė, nei Premjeras nebuvo linkę išsamiai komentuoti situacijos dėl energetikos viceministrės Renatos Cytackos, kuri iki paskutinės akimirkos delsė pateikti atsistatydinimo pareiškimą.
„Manyčiau, kad per daug dėmesio skiriame šiam klausimui, todėl aš atsisakau komentuoti“, – sakė D. Grybauskaitė.
Premjeras teigė, kad buvo „per daug politikavimo“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto