Prezidentė: po žurnalistų apklausų STT turi atlikti tarnybinį patikrinimą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitiko su STT direktoriaus pirmuoju pavaduotoju Žydrūnu Bartkumi. Džojos Barysaitės (ELTA) nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) turi atlikti tarnybinį patikrinimą ir išsiaiškinti, ar atliekant tyrimą nebuvo pažeistos žurnalistų teisės, teigė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirmadienį susitikusi su STT direktoriaus pirmuoju pavaduotoju Žydrūnu Bartkumi.

Prezidentė taip pat ketina susitikti su viešosios informacijos rengėjų atstovais ir aptarti žiniasklaidos laisvės ir žurnalistų teisinės apsaugos stiprinimo galimybes.


Garantuoti spaudos laisvę

Susitikusi su STT vadovo pirmuoju pavaduotoju valstybės vadovė pažymėjo, kad demokratinėje ir teisinėje valstybėje asmenims taikomos procesinės priemonės turi būti proporcingos.
Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva yra prisiėmusi tarptautinius įsipareigojimus garantuoti ir ginti spaudos laisvę.
D. Grybauskaitės teigimu, laisva žiniasklaida yra vienas iš demokratiškos valstybės garantų, todėl žurnalistų teisė ir pareiga informuojant visuomenę negali būti varžoma, o spaudos laisvė turi būti gerbiama ir užtikrinta.
Apie ikiteisminio tyrimo detales kalbama nebuvo.


STT vadovai: viskas pagal įstatymus

Po susitikimo su Prezidente STT direktoriaus pirmasis pavaduotojas pažadėjo, kad tarnyboje bus dar kartą įvertinta, ar kiekvienas pareigūnų atliktas veiksmas buvo adekvatus, ar atitiko teisės normas. 
„Asmeniškai aš norėčiau atsiprašyti žurnalistų, tų, kurie galbūt neteisingai buvo informuoti arba mūsų atlikti veiksmai sukėlė šitą reakciją. Norėčiau tik patikinti, kad kiekvienas veiksmas buvo teisiškai įvertintas ir atliktas griežtai laikantis įstatymų“, – kalbėjo Ž. Bartkus.
Nuo platesnių komentarų STT direktoriaus pirmasis pavaduotojas susilaikė.


Rengia piketą

Ikiteisminio tyrimo metu teisėjas įpareigojo naujienų agentūros redaktorę atskleisti informacijos šaltinį.
BNS žada naudotis teise informacijos šaltinio neatskleisti bei kreiptis į generalinį prokurorą ir Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovą reikalaudami paaiškinimų.
Pareigūnai siekia išsiaiškinti, kada ir į kieno rankas pateko praėjusio ketvirtadienio rytą į Seimo kanceliariją atkeliavę slapti VSD dokumentai, įspėjantys apie galimas informacines atakas prieš Lietuvą.
Tos pažymos buvo adresuotos Seimo Pirmininkei Loretai Graužinienei, Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Užsienio reikalų komitetų vadovams.
Pareigūnų veiksmais pasipiktinę žurnalistų bendruomenės atstovai pirmadienį priešpiet prie STT būstinės rengia piketą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto