Prezidentė pristatė metinį pranešimą

Prezidentė skaitė savo metinį pranešimą. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime skaitė trečiąjį metinį pranešimą. Jame šalies vadovė akcentavo darbų tęstinumo svarbą ir jo stoką bei pabrėžė būtinybę sutarti dėl svarbiausių darbų ir šaliai lemtingų sprendimų visose valstybės gyvenimo srityse.

Šalies vadovė kvietė visas politines jėgas sutarti dėl esminių principų, neatsisakyti ir nestabdyti svarbių darbų vien dėl to, kad jie pradėti su kita politine vėliava.
„Būtent sutarimo stoka neleidžia mums spartesniu žingsniu eiti į priekį. Tiksliau, išsiveržti iš uždaro nebaigtų darbų rato, kuriame metai iš metų sukamės, eikvodami energiją, laiką ir pinigus. Vis pradėdami, bet nebaigdami. Demokratinėje valstybėje egzistuoja nuomonių ir politinių jėgų įvairovė, o sprendimų teisė keliauja iš rankų į rankas. Todėl jeigu norime rezultatų, būtinas sutarimas dėl svarbiausių darbų ir jų tęstinumo“, – pabrėžė Prezidentė.
Pasak D. Grybauskaitės, norint užtikrinti stabilumą šalyje ir užkirsti kelią neatsakingam išlaidavimui, būtinas sutarimas dėl finansinės drausmės įtvirtinimo, konkurencingo verslo skatinimo ir aiškios socialinės politikos.
Prezidentė akcentavo, kad plataus politinio sutarimo reikia ir sėkmingam energetinių projektų įgyvendinimui, kurie sumažins Lietuvos priklausomybę nuo vienintelio tiekėjo, užtikrins konkurencines kainas, ekonominį ir politinį šalies savarankiškumą. Tai – suskystintųjų dujų terminalo statyba, atsinaujinančių energijos šaltinių ir atominės energetikos plėtra, šilumos ūkio pertvarka.
Pasitikėjimui teisingumu svarbu toliau tobulinti teismų sistemą, užtikrinti teisėsaugos institucijų nepriklausomumą ir atskaitomybę, principingai kovoti su neteisėtu praturtėjimu ir korupcija, –  pranešime pabrėžė D. Grybauskaitė.
Prezidentė paragino šalies žmones aktyviai ir atsakingai dalyvauti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, o politikams palinkėjo konkuruoti politinėmis idėjomis, kompetencija ir nuveiktais darbais, o ne tik rėmėjų pinigais.
„Sutarkime, kad visų pirma aukščiausiai nešime iškėlę šalies ir mūsų žmonių interesus. Kad dešine ar kaire kelio puse eisime ta pačia kryptimi“, – baigdama metinį pranešimą kvietė Prezidentė.

One Reply to “Prezidentė pristatė metinį pranešimą”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Tu debile

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto