Prezidentė šalyje įžvelgia nemažai sumaišties ir neapibrėžtumo

Roberto DAČKAUS nuotrauka

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį Seime skaitė tradicinį metinį pranešimą,  kuriame apžvelgė šalies aktualijas, Vyriausybės bei Seimo nuveiktus darbus. Šalies vadovė, pasidžiaugdama permainomis, naujajai valdžiai negailėjo ir kritikos.
Šalies vadovė akcentavo, kad iš viešojo sektoriaus reformos žmonės laukia nomenklatūrinio valdymo pabaigos ir tikisi, kad nauja valdžia neapsistatys tik savais, bus atspari siaurų interesų grupių lobizmui. Taip pat – kad pertvarka nesibaigs keliais sumažintais etatais ar šimtaprocentiniais priedais prie kai kurių pareigūnų atlyginimų.
„Tačiau užsitęsusi valstybės valdymo sumaištis ir kai kurių reformų neapibrėžtumas jau kelia nerimą“, – pastebėjo Prezidentė, faktais įvardindama negeroves: stringa urėdijų pertvarka, Seimas ir savivaldybės saistosi įtartinais vidaus sandoriais, švietimo reformos pradžia primena nekilnojamojo turto dalybas.
Kalbėdama apie naujas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, ji kritiškai vertino draudimus, kurie „veda į šešėlį ir pogrindį“.
Darbo kodekso pataisos priimtos politinę atsakomybę perkėlus Trišalei tarybai. Politinės atsakomybės kratymąsi prezidentė pabrėžė kaip blogybę.
Šalies vadovės teigimu, tvirtos laikysenos reikia ir jau prasidėjusiam perversmui vaistų rinkoje, kitose srityse.

One Reply to “Prezidentė šalyje įžvelgia nemažai sumaišties ir neapibrėžtumo”

  1. kasmet parašė:

    izvelgia korupcijos,sumaisties o kas nuo to keiciasi?:))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto