Prezidentė su PVM lengvatos šildymui panaikinimu sutiktų su dviem sąlygomis

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sutiktų, kad būtų panaikinta Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata, jeigu dėl to nedidėtų šildymo kaina ir būtų užtikrintas kompensacijų mechanizmas socialiai remtiniems žmonėms.
„Pirmiausia, kai kalbame apie PVM lengvatą šildymui, ypač šildymui, tai yra socialiai jautrus klausimas, ir ši lengvata gali būti naikinama tik su dviem pagrindinėmis sąlygomis. Palaikyčiau (siūlymą naikinti lengvatą šildymui – ELTA), jeigu tos sąlygos būtų įgyvendintos“, – sakė D. Grybauskaitė žurnalistams antradienį Šiauliuose.
Pirmoji šalies vadovės keliama sąlyga, kad panaikinus lengvatą nedidėtų šildymo kainos.
„Žinome, jog dujų kaina, ypač šildymui, nuo liepos mėnesio atpigo dėl įvairių priežasčių. Viena iš jų – dėl to, kad tarptautinės naftos ir dujų kainos krenta“, – sakė D. Grybauskaitė.
Antra Prezidentės keliama sąlyga, kad Vyriausybė užtikrintų kompensacinį mechanizmą socialiai remtiniems žmonėms.
„Tokiame pakete, manau, politiškai ir ekonomiškai būtų galima sutikti su lengvatos panaikinimu, nes išties ši lengvata dabar taikoma ir tiems, kas yra turtingi ir geriau gyvena. Ji nėra socialiai teisinga. O socialiai remtiniems reikia užtikrinti garantuotą kompensacijų mechanizmą, ir tuo turi pasirūpinti Vyriausybė“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.
Primename, šiuo metu centralizuotai tiekiamai šilumos energijai taikomas lengvatinis 9 proc. PVM tarifas, kai įprastas jo dydis siekia 21 proc.
Svarstant kitų metų biudžeto projektą šią lengvatą numatoma panaikinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto