Prezidentė tiki efektyviausiai galinti Lietuvos verslo interesus ginti Vakaruose

Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Rusijos prekybos krizės kontekste Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra linkusi bandyti ginti Lietuvos verslo interesus Vakaruose, o Vyriausybei palieka darbą su Rusija.

Verslas turi įvertinti riziką

Valstybės vadovė paragino verslininkus įvertinti rinkų, į kurias žengia, rizikas.
„Darbas turi būti įvairiais lygmenimis, tai pirmiausia ir verslo asociacijos turi atlikti savo darbą, turi būti realūs kontaktai su verslo asociacijomis tose šalyse, taip pat ir patys verslininkai turi visada įvertinti rizikas, kai eina į ne visada patikimas rinkas. Vyriausybė ir Prezidentė gali tik labai aukštu tarptautiniu lygmeniu mėginti atkreipti dėmesį ir ginti, kiek įmanoma, bet didžioji dalis rizikos atitenka privačiam verslui, kuris rizikuoja eidamas į tokias rinkas“, – sakė D. Grybauskaitė žurnalistams trečiadienį.

Dirba su Europos Komisija ir Parlamentu

Valstybės vadovė sakė bandanti daryti įtaką ten, kur tai gali duoti didžiausią rezultatą, tai yra dirbanti su Europos Komisija (EK) ir Europos Parlamentu.
„Vakar (pirmadienį) turėjome labai gerą palaikymą Europos Parlamente, taip pat dirbu su EK ir jos prezidentu Žozė Manueliu Barozu tam, kad jie gavę iš Lietuvos Vyriausybės pakankamai informacijos apie sankcijų taikymą kreiptųsi į Pasaulio prekybos organizaciją“, – sakė D. Grybauskaitė.
Prezidentės įsitikinimu, šioje situacijoje „Vyriausybė turi mėginti bendrauti, bendradarbiauti visais lygmenimis su Rusijos atitinkamomis struktūromis“.
„Tiek žemės ūkio ministras, tiek mūsų Maisto ir veterinarijos tarnyba turi pateikti reikalaujamą informaciją Rusijos institucijoms ir kalbėti su Rusijos politine hierarchija“, – sakė D. Grybauskaitė.

Blokados Lietuvai nėra naujiena

Valstybės vadovė leido suprasti neketinanti pati skambinti Rusijos Prezidentui Vladimirui Putinui.
„Aš užsiminiau, kad kiekvienas iš mūsų turime daryti darbus ten, kur gali būti geriausias rezultatas. Taigi manau, kad toks darbų pasiskirstymas, kai aš dirbu su Vakarais, o Vyriausybė – su Rytais, ko gero, atneš geriausią rezultatą“, – sakė D. Grybauskaitė.
Valstybės vadovė priminė, kad tokio tipo blokados Lietuvai nėra naujiena, jų yra patyrusios ir kaimyninės šalys. Jos taikomos ir ES Rytų partnerystės šalyse.

Problemos – nuo rugsėjo

Rusija pirmadienį viešosios informacijos kanalais pranešė ribojanti kai kurių Lietuvos pieno produktų importą.
Nuo rugsėjo 12 dienos dėl Rusijos veiksmų nepatogumų patiria ir Lietuvos vežėjai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto