Prezidentės patarėja: reikalinga egzaminų sistemos reforma

Prezidentės D. Grybauskaitės vyriausioji patarėja Virginija Būdienė. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Prezidentės vyriausioji patarėja švietimo, mokslo, kultūros ir nevyriausybinių organizacijų klausimais Virginija Būdienė sako, kad dabartinė brandos egzaminų sistema neatitinka šių dienų realijų ir reikalinga jos reforma.

Nereiktų eskaluoti žodžio „beraščiai“

Taip šalies vadovės atstovė įvertino šių metų abitūros rezultatus.
„Aš manyčiau, nereiktų eskaluoti to žodžio „beraščiai“. Iš tikrųjų, Lietuvos žmonės, Lietuvos gyventojai Europos Sąjungoje yra palyginti labai raštingi ir kai kur gebėjimais skaityti pralenkia kitas Europos valstybes“, – antradienį interviu „Žinių radijui“ sakė ji, atremdama teiginius, kad šalyje auga beraščių karta.
V. Būdienė visiems šalies abiturientams perdavė Prezidentės sveikinimus ir linkėjimus rasti gyvenimo kelią ir dirbti Lietuvai.

Pergalvoti egzaminų prasmę ir formą

Kalbėdama apie brandos egzaminų rezultatus Prezidentės patarėja akcentavo permainų būtinybę.
„Jeigu kalbėtume apie rezultatus ar brandos egzaminų sistemą, tai, žinoma, yra tokių dalykų, kurie rūpi švietimo žmonėms, nes yra įvairių netolygumų tarp skirtingų egzaminų rezultatų. Šita egzaminų sistema buvo sukurta jau prieš 20 metų, taigi jau kelerius metus neišvengiamai matyti, kad egzaminų sistemai reikalinga reforma“, – teigė ji.
Pasak V. Būdienės, pirmiausia reikia persvarstyti egzaminų prasmę ir formą.
„Ar iš tikrųjų tokie egzaminai, kokie jie tada buvo sukonstruoti, tokia sistema vis dar atliepia dabarties – tiek visuomenės, tiek valstybės, tiek verslo, tiek kiekvieno asmens – poreikius. Manyčiau, kad reforma jau yra nebeišvengiama“, – kalbėjo šalies vadovės atstovė.

Rezultatai verčia susimąstyti

Matematikos valstybinio brandos egzamino neišlaikė 12 proc., istorijos – apie 11 proc. abiturientų. Daugiausiai diskusijų sukėlė tai, kad lietuvių kalbos ir literatūros egzamino neišlaikė apie 12 procentų mokinių.
Informacinių technologijų egzamino neišlaikė apie 8 proc., chemijos – apie 2 proc. kandidatų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto