Prezidento metinis pranešimas: ragino politikus atsigręžti į tautą

Nuotr. iš www.lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Seimo posėdyje skaitė savo antrąjį metinį pranešimą.
Kaip ir numatyta Konstitucijoje, šalies vadovas apžvelgė padėtį Lietuvoje, Lietuvos Respublikos vidaus ir užsienio politiką.

Tikslas – gerovės valstybė

Prezidentas, pradėdamas pranešimą ir kreipdamasis į Seimą, pažymėjo, kad už mūsų nugarų – įtampos, praradimų ir nerimo metai, pažymėti pandemijos ženklu. O prieš akis, jo žodžiais, – mūsų visų rytojus, į kurį turime įžengti sustiprėję, sukaupę jėgų ir pasiruošę naujiems išbandymams.
„Praėjusieji metai dar kartą priminė, kaip svarbu kurti gerovės valstybę. Stiprią ir teisingą valstybę, kuri visada ateitų žmonėms į pagalbą – ir pati galėtų tikėtis jų paramos. Valstybę, kurią kasdien kurtų jos piliečių reiškiama pagarba vieni kitiems, tarpusavio pasitikėjimas ir ryžtas teikti pagalbą atsidūrusiems bėdoje“, – kalbėjo šalies vadovas.

Dėmesys socialinėms problemoms

G. Nausėda, apžvelgdamas situaciją šalyje, pasidžiaugė, kad pernai sparčiai augo vidutinis atlyginimas, tačiau pastebėjo, kad aukštyn šovė turtingiausių šalies gyventojų pajamos, o skurdžiausiai gyvenančiųjų atlyginimai stovėjo vietoje arba net mažėjo.

Nuotr. iš www.lrp.lt

„Taip auga atskirtis. Taip tarpsta susvetimėjimas valstybėje. Politikų priedermė tai pakeisti“, – pabrėžė šalies vadovas.
Per dvejus metus nuo 345 iki 414 eurų išaugo vidutinė senatvės pensija. G. Nausėda prisipažino palaikantis valdančiosios koalicijos siekį toliau gerinti senjorų padėtį, tačiau jis pastebėjo, kad iki galutinio tikslo – orios senatvės – dar laukia ilgas ir sunkus sprendimų kelias.

Negailėjo kritikos

Kritikos strėlių iš šalies vadovo sulaukė ir sprendimų priėmėjai bei opozicija. G. Nausėdos pastebėjimu, šalies valdžia demonstruoja neužtikrintumą, blaškosi, keičia sprendimus, negeba planuoti žingsnių į ateitį.
Pandemijos suvaldymui taip pat išsakyta ir kritika, ir pagyros. Šalies vadovo teigimu, prisitaikyti turi ne tik medikai ir sveikatos apsaugos sistema. G. Nausėda pastebėjo, kad dalis mūsų vaikų iki šiol nelanko mokyklų, studentai nesusitinka auditorijose. Buvo sustoję ir dar iki šiol pilnai neatnaujino veiklos ištisi ūkio sektoriai ir kultūros įstaigos. Žmonės neteko darbo. Nežinia dėl ateities smogė visiems.
Prezidentas akcentavo pagalbą žmonėms, ragino politikus atsigręžti į tautą ir išgirsti ją.

Nuotr. iš www.lrp.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*