Prezidentūra: Rusijos skleidžiama propaganda apie Lietuvą – akivaizdus melas

Rusijos televizijos "Pirmasis kanalas" paskelbė išsiaiškinęs, kur Lietuvoje buvo rengiami kovotojai, surengę perversmą Ukrainoje. EPA-ELTA nuotr.

Vyriausioji Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja užsienio klausimais Jovita Neliupšienė nenori vertinti Rusijos žiniasklaidoje pasirodžiusios propagandinės informacijos apie tai, jog Lietuva specialiai rengia kovotojus, kurie protestuoja ir priešinasi Ukrainos vidaus reikalų pajėgoms Kijeve bei kitose šalies vietose.

Tai bandymas diskredituoti Lietuvą

Anot Prezidentės patarėjos, tokie bandymai apgauti yra tik Lietuvos pozicijos Ukrainos atžvilgiu diskreditavimas.
„Labai sunku vertinti melą. Manau, kad tai yra vienas iš tų akivaizdžiai melagingų teiginių. (…) Prasidėjus įvykiams Ukrainoje, kai žmonės, siekiantys europietiškų vertybių, savo valdžios skaidrumo, permainų savo valstybėje, susirinko Maidane, to susirinkimo metu buvo panaudota jėga ir nukentėjo beveik šimtas žmonių. Lietuva viena pirmųjų priėmė gydytis žmones, kurie nukentėjo šioje demonstracijoje. (…) Šiuo metu Lietuvoje taip pat yra gydomi septyni žmonės. (…) Manau, kad niekaip kitaip negalėčiau vertinti tokios propagandos ir melo kaip tik kaip bandymo diskredituoti Lietuvą ir jos užimamą poziciją tiek Ukrainos atžvilgiu, tiek apskritai principingą poziciją dėl teritorinio vientisumo ir šalies saugumo“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė J. Neliupšienė.
Prezidento patarėja teigė, kad melagingai skleidžiama informacija siekiama sukelti abejonių Lietuvos reiškiamais principais ir apskritai valstybe.

Kovotojus neva rengė Trakuose

Skandalingai pagarsėjęs Rusijos televizijos „Pirmasis kanalas“ paskelbė išsiaiškinęs, kur Lietuvoje buvo rengiami kovotojai, surengę perversmą Ukrainoje.
Anot rusų kanalo, pasirodo, smogikai buvo ruošiami Trakuose, vienoje kaimo turizmo sodyboje.
Pirmadienio rytą bendrame neeiliniame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) bei Užsienio reikalų komitetų (URK) posėdyje įvykiams Ukrainoje aptarti dalyvavęs Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Gediminas Grina teigia, kad Rusijos politikai ir žiniasklaida suaktyvėjo informaciniame kare prieš Ukrainą.
G. Grina po apsilankymo NSGK ir URK posėdyje pažymėjo, kad pagrindinė VSD funkcija – valstybės vidaus saugumas.
„Taip, ši informacija yra informacinių karų dalis. Tiesiog gauti priešakines pozicijas, sakykime, kokiose nors derybose. Tai reiškia, taktika paprasta: pirmiausia kuo nors apkaltinti, o paskui bandyti išsiderėti, o čia jau kitas dalykas, politiniai klausimai“, – apie minėtąjį „Pirmojo kanalo“ reportažą kalbėjo VSD vadovas.

2 Atsakymai į “Prezidentūra: Rusijos skleidžiama propaganda apie Lietuvą – akivaizdus melas”

  1. Tomas parašė:

    Nenoreciau buti Vidos kaimynu. Nes jai kiti nerupi. Svarbu jos neuzkliuna. Tai taip ponia Vida ir gyvename, nesiskuskit.

  2. Vida parašė:

    Lietuviai lenda ten, kur protingi nelenda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto