Prie gimnazijos įamžintas laisvės gynėjų atminimas

Paminklinės lentos atidengimo ceremonijos metu apie kovotojus už laisvę pasakojo gimnazistai, o atidengti ją pakviestas A. Ruginis. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Antradienį prie Merkelio Račkausko gimnazijos atidengta paminklinė lenta Mažeikių gimnazijos mokytojams ir mokiniams, žuvusiems už Lietuvos laisvę, atminti. Joje įamžintos trylikos kovotojų už laisvę pavardės. 

Lietuvos politinių kalinių sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Albertas Ruginis pasakojo, kad apie tokią atminimo lentą prie Merkelio Račkausko gimnazijos galvojęs keletą metų.
„Mažeikių gimnazijoje dirbo ir mokėsi ne vienas Lietuvos laisvės gynėjas, tad ir norėjosi kažkaip įamžinti jų atminimą. Man į pagalbą atėjo gimnazijoje dirbantis kraštotyrininkas Algirdas Vilkas. Su juo ir sudarėme gerbtinų asmenų sąrašą“, – kalbėjo A. Ruginis.
Mažeikiškių sudarytas norimų įamžinti asmenų sąrašas jo tikslumui patvirtinti buvo išsiųstas į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą – čia kai kurios pavardės, kaip ne visai patikimos, buvo išbrauktos.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*