Prie grūdų supirkimo punktų nusidriekė ūkininkų eilės

Gamyklos gatvėje nusidriekusioje eilėje stovėjo pusšimtis transporto priemonių, kuriomis ūkininkai atvežė parduoti šiųmetį derlių. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikiškiai ūkininkai, norėdami parduoti grūdus, eilėse prie supirkimo punktų praleidžia daugiau nei pusę paros. Jie įsitikinę, kad eilių buvo galima išvengti, tinkamai sureguliavus grūdų supirkimo punktų darbo laiką.

Kainos gana aukštos

Įsibėgėjus javapjūtei prie grūdų supirkimo punktų į eiles rikiuojasi traktoriai ir mašinos su priekabomis, kurie atveža šių metų derlių.
Pirmadienio popietę Gamyklos gatvėje nusidriekė beveik pusšimčio laukiančių transporto priemonių eilė. Geležinkelio gatvėje derliaus vežėjų buvo beveik perpus mažiau.
Ūkininkai į supirkimo punktus veža ne tik žieminius rapsus, bet ir kviečius bei kvietrugius.
Žemdirbius šiemet nudžiugino ne tik gausesnis derlius, bet ir padidėjusios grūdų supirkimo kainos.
„Santarvės“ kalbinti ūkininkai tvirtino, kad grūdų supirkimo kainos, lyginant su pernykštėmis, pakankamai aukštos.

Eilių priežastis

Grūdų kūlimas suaktyvėjo, kai šiek tiek pagerėjo orai. Kalbinti supirkimo punktų darbuotojai sakė, kad kol kas grūdų kokybė pakankamai gera.
Problemų kyla tik dėl, kad didžioji dalis grūdų yra drėgni ir nemažai laiko sugaištama, kol jie išdžiovinami. Tai esanti viena pagrindinių priežasčių, kodėl nusidriekė eilės.
Kita priežastis – tai, kad esant geram derliui, trūksta vagonų grūdams pakrauti ir išvežti.
„Užsidarė aplinkinių rajonų grūdų supirkimo punktai, vienas iš jų – Kuršėnuose, nes nebeturi kur dėti grūdų. Todėl nemažai ūkininkų grūdus veža pas mus. Šiuo metu esam paskaičiavę, kad panašiais tempais grūdus galėsime supirkinėti dvi dienas, o po to, jei neatsiras vagonų, teks sustabdyti supirkimą“, – situaciją „Santarvei“ komentavo kooperatinės bendrovės „Grūdų centras“ padalinio vadovas Sigitas Vaitkus.
Jo vadovaujamame padalinyje per dieną galima pakrauti dešimt vagonų – šešis šimtus tonų grūdų.
„Per dieną superkame apie pusantro tūkstančio, gal net du tūkstančius tonų. Todėl nesunku paskaičiuoti, kiek iš tiesų mums reikia pakrauti vagonų, kad atsilaisvintų vietos naujai atvežtiems grūdams“, – sakė S. Vaitkus.

Laukė iš vakaro

Ūkininkas iš Urvikių Marius Liaugaudas, eilėje praleidęs daugiau nei dvylika valandų, įsitikinęs, kad eilių buvo galima išvengti. Tik reikėję tinkamai sureguliuoti grūdų supirkimo punktų darbo laiką.
„Galėjo padaryti dvi pamainas. Juk grūdus atvežame iš vakaro. Aš atvežiau grūdus sekmadienį apie vienuoliktą valandą nakties ir iki pat pirmadienio pietų vis dar stoviu eilėje. Jei būtų dirbusi naktinė pamaina, jau būčiau galėjęs grūdus priduoti ir šiandien vėl kulti“, – sakė M.  Liaugaudas.
Jis pasidžiaugė bent tuo, kad grūdų supirkimo punktas Gamyklos gatvėje nėra toli nuo miesto.
Artimieji gali atvežti maisto ir vandens, mat patiems iš eilės pasitraukti negalima – vieta akimirksniu bus užimta. Tuomet į eilę tektų stoti iš naujo.
Prie Geležinkelio gatvėje įsikūrusio grūdų supirkimo punkto eilė taip pat formavosi sekmadienio vakarą. Pasak ūkininko Aido iš Tirkšlių, jis pats grūdus atvežė pirmadienio rytą, tačiau sutiko ir tokių, kurie eilėje stovėjo iš vakaro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto