Prie paramos fondo rekordo prisidėjo ir mažeikiškiai

Sidabrinės linijos pašnekovams šiandien – ypatinga diena. Nuotr. iš fondo archyvo

Šią savaitę nemokama pokalbių, emocinės ir informacinės pagalbos linija, skirta vyresnio amžiaus žmonėms, suskaičiavo antrąjį milijoną pokalbių minučių. Tarp skambinančiųjų į „Sidabrinę liniją“ yra ir mūsų kraštiečių.

Jaučiamas bendravimo poveikis

„Kuri iš mūsų porų tiksliai pirmadienį, tą jubiliejinę minutę, kalbėjosi, identifikuoti sunku, tačiau pagal esamus duomenis, tai galėjo vykti tarp 14 ir 15 val., penkių pokalbių, sujungusių Vilnių, Kauną, Panevėžį, Marijampolę ir Joniškį, metu“, – paklausta apie įsimintiną įvykį, sakė Kristina Čiužienė, viena iš labdaros ir paramos fondo steigėjų.
Fondo steigėjas ir vadovas Marius Čiuželis teigė: antrasis milijonas pokalbių minučių tiksėjo greičiau nei pirmasis. Jis pasiektas per šiek tiek daugiau nei metus. Fondo steigėjų ir komandos tai nestebina, nes „Sidabrinės linijos“ pašnekovų bei savanorių skaičius nuolat didėja, vis labiau jaučiamas bendravimo poveikis.
Nors „Sidabrinės linijos“ pašnekovams būdingas vienišumo jausmas, žemas pasitenkinimas gyvenimu bei prasta fizinė ir emocinė sveikata, pastebėta, kad bendravimas su savanoriais pagerino žmonių nuotaiką, suteikė galimybę susirasti naujų draugų ir nebesijausti tokiems vienišiems.

Mažeikiškių susidomėjimas auga

Šiuo metu „Sidabrinės linijos“ paslaugomis naudojasi daugiau nei 4 300 garbaus amžiaus žmonių. Mažeikiškių susidomėjimas šia linija tik auga. 2018 m. iš mūsų krašto buvo registruoti 23 pašnekovai, skambinę į liniją, po metų skaičius padidėjo beveik penktadaliu ir toliau auga.
Nuolatinį bendravimą su pašnekovais užtikrina 13 žmonių komanda bei 600 aktyvių savanorių. Šiuo metu „Sidabrinėje linijoje“ savanoriauja 6 Mažeikių rajono gyventojai.
Nemokamu telefonu 8 800 80 020 paskambinę žmonės gali rinktis iš trijų paslaugų: reguliarius draugystės pokalbius su bendraminčiu, paguodai ar nusiraminimui reikalingą emocinę paramą ar informacinę pagalbą rūpimais klausimais.
Goda KIRKILAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto