Prie Tūkstantmečio akmens – artėjančios šventės simbolis

Kristos KINČIENĖS nuotr.

Prieš kurį laiką Londono Lituanistinės etnokultūros ir dramos mokyklos „Bitė“ bendruomenė bei Valdovų rūmų administracija inicijavo akciją „Giedokim, kaip karaliai gieda“. Jos esmė – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Tautišką giesmę giedoti pasipuošus savo pačių megztomis, nertomis, veltomis ar kitomis technikomis sukurtomis karūnomis.
Prie šios akcijos jungiasi ir mūsų krašto įstaigų, organizacijų, bendruomenių nariai. Tik ją interpretuoja ir vadina kiek kitaip – „Jei karalium būčiau“.

Į kvietimą, iniciatyvą originaliai paminėti Valstybės dieną atsiliepė Mažeikių klubo „Mano namai“ nariai. Dar sekmadienio vakarą skverelyje prie Lietuvos tūkstantmečio akmens buvo pastatytas ir įvairiais augalais, gėlėmis išpuoštas šventės simbolis – didžiulė karūna. Gyvų gėlių kompozicijai kurti serenčių padovanojo gėlių augintoja Adelija Kašėtienė.
Pasak klubo vadovės Kristos Kinčienės, kompozicijoje panaudotas gyvos gėlės bus laistomos. Bus stengiamasi, kad kompozicija išsilaikytų keletą dienų.
„Mums įdomi pasirodė pati tema – karūna. Idėja pametėta, o kas kaip sugalvoja, taip tą temą ir išpildo, vieni sudėtingiau, kiti paprasčiau. „Mano namų“ nariai sugalvojo sukurti didelę karūną. Kaip tarėme, taip ir padarėme“, – kalbėjo klubo vadovė.
Pasak jos, prie Londono lietuvių sugalvotos akcijos jungiasi Laižuvos, Urvikių, Sedos, Ukrinų, Pikelių kultūros centrai ir gyventojų bendruomenės, lopšelio-darželio „Bitutė“, Mažeikių politechnikos mokyklos atstovai. Kai kurie iniciatyvos dalyviai yra nufilmavę ir organizatoriams į Londoną išsiuntę vaizdo įrašus. „Skrajojamasis“ teatras stato spektaklį apie Barborą Radvilaitę, tiesa, premjera vyks vėliau, rudenį.

Lopšelis-darželis „Bitutė“ pasiruošęs švęsti Valstybės dieną ir visiems dovanoja nuotaikingą kompoziciją ,,Jei Karalium būčiau…“

https://www.facebook.com/watch/?v=554843485684373

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*