Prieš „Sauridą“ – dar viena pergalė?

Į „Sauridos“ taikomą abonentinį mokestį įskaičiuoti ne tik vamzdyno, įrenginių priežiūros, bet ir atsijungimo nuo dujotiekio darbai. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje buvo nagrinėjamas Mažeikių vartotojų asociacijos prašymas pažaboti UAB „Saurida“ neteisėtus veiksmus dėl nepagrįstos dujų prijungimo ir atjungimo kainos.
Mažeikiškiai iš sostinės grįžo pergalingai nusiteikę: posėdyje išgirdo, kad už tokią paslaugą mokėti nereikia – ji įskaičiuota į vadinamąjį abonentinį mokestį.

Atsirado nauji įkainiai

„Santarvė“ jau rašė apie naujas žabangas dujų vartotojams, įteisintas šių metų vasario 21 dieną. „Sauridos“ direktoriaus įsakymu buvo patvirtinti gerokai didesni nauji darbų įkainiai, kurie, be PVM, už valandą siekia nuo 90 iki 126 litų. Tarp išvardintų darbų atsirado ir nauja eilutė – dujų atjungimas ir pajungimas. Šių paslaugų nurodyta kaina – 262,50 lito. Tiesa, vartotojams su PVM ji siekia 317,63 lito.
Iki šio įsakymo mokestis už šią paslaugą buvo skaičiuojamas taikant 40,68 lito su PVM vienos darbo valandos įkainį. Dujų vartotojai spėja, kad naujos žabangos vartotojams atsirado kaip kerštas už nemalonumus, kurių „Saurida“ sulaukė iš kontroliuojančių institucijų. Ir dėl jų įmonei teko sušvelninti kai kuriuos savo sprendimus vartotojų atžvilgiu.

Prašė įvertinti paslaugos kainas

Mažeikių vartotojų asociacija balandžio pradžioje kreipėsi į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, prašydama įvertinti, ar „Sauridos“ nustatytos atsijungimo kainos nėra nepagrįstai didelės ir ar jos nepažeidžia vartotojų teisių.
Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos buvo prašoma suderinti suskystintų naftos dujų tiekimo atjungimo ir prijungimo kainas, taip, kaip derinami analogiški gamtinių dujų tiekimo įkainiai. Be to, prašoma palikti iki vasario 21 dienos galiojusias „Sauridos“ dujų atjungimo ir prijungimo paslaugos kainas.
Su prašymu pažaboti neteisėtus „Sauridos“ veiksmus dėl nepagrįstos dujų prijungimo ir atjungimo kainos asociacija kreipėsi ir į Seimo Ekonomikos komitetą
„Asociacijos, vienijančios per septyniasdešimt narių, manymu, tokios nepagrįstai didelės kainos pažeidžia vartotojų teises ir teisių pusiausvyrą, nes vartotojai, sudarydami sutartis, nesitikėjo ir pagrįstai negalėjo tikėtis tokio kainų pokyčio. Be to, prijungimo ir atjungimo įkainiai turi būti skaidrūs bei pagrįsti sąnaudomis“, – prašymo argumentus „Santarvei“ dėstė asociacijos  valdybos pirmininkė Lina Rimkienė.

Plačiau apie tai, ko pasiekė mažeikiškiai, skaitykite antradienio „Santarvėje“.

6 Atsakymai į “Prieš „Sauridą“ – dar viena pergalė?”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  balnokit broliai zirgus……….

 2. TEISIBE parašė:

  Oi vagys ir dar karta vagys,kazin kaip anie patis sau „ATSIJUNGE IR PRISIJUNGE DUJAS aaa specai?.

 3. Nijole parašė:

  Deja , tai nėra dar viena dujų vartotojų pergalė prieš „Saurida“ , ar kitą dujas tiekiančią bendrovę .Tai tik parodymas ką gali valdininkai , jei dujas tiekiančios bendrovės iki šiol nesupranta kas valdo Lietuvą . Kai kam labiau rūpi už Europos sąjungos lėšas sukurti darbo vietą marčiai , nei pasirūpinti , kad monopolininkai negalėtų savivaliauti.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Mažeikiuose vyksta banditizmas,valdžia ir jos draugeliai dirba ką tik nori.

 5. Atsisakiusiai parašė:

  Lieka tik į teismą duoti ir viskas. Kitaip iš šio nusikaltėlio tikrai neatgausite pinigų.

 6. Atsisakiusi parašė:

  O tai idomu kaip bus tiems, kas tokia zveriska kaina jau sumokejo..? Mes atsijungem pacioj vasario pabaigoj ir, aisku, mokejom „pagal naujai direktoriaus patvirtintas kainas“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto