Prieš šventes gyventojai kviečiami dalintis gerumu

Beveik mėnesį truksiantį švenčių maratoną ketinama baigti miesto eglės užgesinimu ir kareiviškos košės valgymu. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Artėjant didžiosioms metų šventėms, socialinės įstaigos ir organizacijos, padedant visai rajono bendruomenei ir verslininkams, rengia akciją „Pasidalinkime gerumu“: per visą prieššventinį laikotarpį bus pagerbiami ir lankomi vyresnio amžiaus, vieniši bei neįgalūs žmonės.

Akcija truks mėnesį

Tikimasi, kad pirmą kartą rengiama akcija „Pasidalinkime gerumu“ sulauks nemažo mažeikiškių ir miesto svečių dėmesio. Bus renkama labdara nepasiturinčioms šeimoms bei vienišiems rajono žmonėms.
Akcija prasidės gruodžio 9-ąją, prieš miesto eglės įžiebimą. Tuo metu Savivaldybės kultūros centro pirmajame aukšte bus atidaryta rankdarbių parodapardavimas: socialinės įstaigos ir organizacijos pristatys savo veiklą bei pardavinės savo narių gaminius. Bus priimama ir gyventojų atnešta labdara. Laukiama ne tik drabužių, bet ir ilgai negendančių maisto produktų. „Carito“ moterys rinks aukas, dalindamos pašventintas žvakutes.
Minėtos parodos lankytojus linksmins „Bočių“ ansamblis, Vaikų našlaičių ir senelių globos namų gyventojai, bendrijos „Gyvenimo spalvos“ narės bei Mažeikių bendruomenės centro ir viešosios įstaigos „Vilties erdvė“ atstovai. Susirinkusiųjų pasveikinti atvyks ir jaunuoliai iš įvairių miesto mokyklų.
Akcija „Pasidalinkime gerumu“ tęsis iki kitų metų sausio 6osios, Trijų Karalių. Jos pabaigą vainikuos eglės užgesinimo šventė ir kareiviškos košės valgymas.

Vaišins nemokamai

Visą prieššventinį laikotarpį miesto restoranas „Rosso“ ir kavinė „Gama“ nemokamai kava ir arbata vaišins rajono pensininkus.
Jie, pateikę pensininko pažymėjimą, prie nemokamo kavos ar arbatos puodelio galės pabendrauti, padiskutuoti rūpimais klausimais.
Nemokamos vaišės bus dalinamos ir kai kuriose seniūnijose.
Nemokama sriuba sunkiai besiverčiančius žmones jau nuo praėjusios savaitės vaišina Židikų seniūnija ir Pikelių bendruomenė.
„Kiekvieną penktadienį Židikų seniūnijos salėje nemokamai dalijama sriuba. O Pikeliuose ši akcija vykdoma ketvirtadieniais“, – „Santarvę“ informavo Židikų seniūnė Stanislava Valatkevičienė.

Dalins dovanas

Vaikams iš rizikos šeimų Mažeikių kultūros centre bus surengta nemokama Kalėdinės eglutės šventė. Per šimtą vaikų iki keturiolikos metų gaus dovanėles.
Į Kalėdų eglutės šventę bus pakviesti ir vaikai su negalia.
Mažeikių rajono Raudonojo Kryžiaus atstovai aplankys 40 vienišų miesto ir rajono senelių. Jiems bus įteiktos dovanėlės – žmonių suneštos labdaros ir verslininkų gaminamos produkcijos.
Nepamiršti mažųjų, vienišų bei neįgalių gyventojų žadėjo ir kai kurios rajono seniūnijos.

Lankysis namuose

Seniūnijose taip pat bus organizuojami advento bei padėkos vakarai. Bus lankomos daugiavaikės ir sunkiai besiverčiančios šeimos.
Tirkšlių seniūnas Klemas Sobutas patikino, kad jų seniūnijoje ketinama atgaivinti tradiciją: į svečius pas vietos gyventojus važiuoti su muzikantais. Tai esą pagyvins ir pakels šventinę nuotaiką.
Gruodžio viduryje daugumoje seniūnijų įsižiebs kalėdinės eglės.
Viekšnių ir Mažeikių apylinkės seniūnijos vis dar svarsto, kaip būtų galima pasveikinti mažiausius ir vyriausius savo gyventojus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto