Prieš šventes paštininkams – trigubai daugiau darbo

Jau antri metai prieš šv. Kalėdas pasiūloma pasinaudoti kalėdiniu dovanų paštu. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Artėjant didžiausioms metų šventėms Lietuvos paštui – pats darbymetis. Didesnį krepšį tempia ir rajono laiškanešiai. Kasmet šiuo laikotarpiu pagausėja siunčiamų ir gaunamų siuntų, siuntinių ir laiškų.

Darbo padaugėja trigubai

AB Lietuvos pašto atstovė spaudai Aurelija Jonušaitė informavo, kad didieji metų darbai Lietuvos pašte prasideda nuo gruodžio pradžios, tačiau pats darbų įkarštis pasiekiamas gruodžio viduryje.
„Nors kiekvienais metais dar gruodžio pradžioje gyventojus pakviečiame iš anksto pasirūpinti šventiniais sveikinimais, vis tik daugelis į paštus suskumba likus savaitei iki švenčių“, – sakė A. Jonušaitė.
Todėl šventiniu laikotarpiu Mažeikių rajono paštuose darbo krūvis išauga 3–4 kartus, palyginti su įprastu mėnesiu. Gyventojai ne tik daugiau išsiunčia laiškų ir siuntinių – gerokai išauga iš užsienio šalių atkeliaujančių siuntų skaičius.

Bendrauja su visu pasauliu

A. Jonušaitės teigimu, nors informacinės technologijos vis labiau populiarėja, tačiau daugelis žmonių vis dar siunčia ant atvirukų ir atvirlaiškių ranka užrašytus sveikinimus.
„Tradicijos pasveikinti savo artimus žmones ar padaryti jiems staigmeną, siunčiant sveikinimą ar dovanėlę paštu, nepamiršta ne tik vyresnio amžiaus pašto klientai. Šį būdą iš naujo atranda ir jaunimas, kurių vis daugiau giminaičių, draugų išvyksta gyventi į užsienio šalis“, – pastebėjo A. Jonušaitė.
Pašnekovės pateiktais duomenimis, daugiausiai siuntų gabenama ir gaunama iš Airijos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Norvegijos, Švedijos, JAV, Vokietijos – kur gyvena didžiausios lietuvių emigrantų bendruomenės. Tačiau pasitaiko siuntinių ir į tokias egzotines šalis kaip Brazilija, Kolumbija, Argentina, kitas.

Vis populiaresnis – Kalėdų paštas

Pašto darbuotojai pastebi, kad šalies gyventojai vis dažniau prieš šventes ieško netradicinių ir originalių dovanų. Todėl jau antri metai prieš šv. Kalėdas pasiūloma pasinaudoti kalėdiniu dovanų paštu.
„Tai originali dovana vaikams artėjančių švenčių proga. Pasinaudojus dovanų paštu, tėvai ar seneliai vaikus gali nustebinti dovana, kuri bus nuo Kalėdų senelio – toks siuntėjas bus užrašytas ant siuntų dėžutės“, – paaiškino A. Jonušaitė.
Norint pasinaudoti kalėdiniu dovanų paštu, iki gruodžio 16 dienos pašte reikėjo įsigyti specialią siuntų dėžutę su jau paruošta dovana ir Kalėdų senelio laišku. Šią dovaną Lietuvos pašto laiškininkai vaikams įteiks asmeniškai prieš pat Kalėdas.
Kalėdinis dovanų paštas kasmet darosi vis populiaresnis. Šiemet Mažeikių r. kalėdinių dovanų siuntų dėžučių parduota buvo 10 proc. daugiau nei praėjusiais metais.

Originalūs atvirukai

Pasak A. Jonušaitės, gyventojai ieško originalesnių ir įdomesnių  kalėdinių atvirukų – rankų darbo, pieštų, meniškų. Būtent tokių atvirukų paštuose nuperkama daugiausia. Šiemet gruodžio mėnesį prieš šventes Mažeikių rajono paštuose atvirukų buvo parduoda apie 15 proc. daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu.
Taip pat dėmesio sulaukė ir šiemet išleisti specialūs šventėms skirti ženklinti atvirukai. „Atvirukai išskirtiniai tuo, kad jiems nereikalingi pašto ženklai – jie su pašto ženklais išspausdinti. Atvirukai išleisti dviejų skirtingų nominalų – 1,35 ir 2,45 Lt. Mažesnio nominalo atvirukas tinka siųsti Lietuvoje, didesnio – į užsienio šalis“, – informavo A. Jonušaitė.

5 Atsakymai į “Prieš šventes paštininkams – trigubai daugiau darbo”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Taip kaip sovietiniais laikais,kai rasydavome sveikinimo atvirutes draugams ir giminems Naujuju Metu proga,taip jau senai neberasome. Vo tada,tai tikrai,kad pastininkai dirbo lb.sunkiai ,tampydami didziulius krepsius laisku.Dabar siunciame ,daugiausiai SMS telefonu… Ar rasome sveikinimus kompjuteriais.

 2. el parašė:

  Gerai, kad dirba pastininkes…ir medikai dirbai per sventes, lakunai, vairuotojai, stiuardeses, kelininkai, kurikai, virejai, padavejai, kirpejai, renginiu vedejai, pardavejai, visas aptarnaujantis personalas

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  pastininkes geros, bet ju darbas baisus, sniegas lietus jos atvaziuoja pas mus, siaubas kas per stiprybe. tik super stiprus zmones isdirba paste, turetu skirti premijas.!!!!!!!
  kai pasiziuri per langa per puga ir galvoji, kaip gera namie ir pamatai kaip atvAZIUOJA PASTININKE SU DVIRACIU SIRDIS PLYSTA

 4. j.m parašė:

  labai dziaugiuosi etg aptarnaujanciom pastininkem,ir siuntinukus laiku pristatoir malonios visada….geru jum svenciu.

 5. Andrens parašė:

  Joa, siun tos veluoj ziauriai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto