Prievolė yra, o galimybės – ribotos

Išvežamų atliekų kiekis byloja, kad daugėja mažeikiškių, atskiriančių antrines žaliavas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Savivaldybės administracija išplatino pranešimą apie prievolę rūšiuoti atliekas. Šio reikalavimo nepaisantiesiems grasinama nemenkomis baudomis.
Mažeikiškiai replikuoja: o kokios drausminančios priemonės numatytos tiems, kurie nesudaro tinkamų sąlygų atliekoms rūšiuoti. Gyventojų aistros nerimsta ir dėl to, kad padažnėjus atliekų  išvežimui, jiems tenka mokėti už orą – politikai nesugeba tinkamai išspręsti šio aktualaus klausimo.


Užsimota baudomis

Savivaldybė administracijos išplatintame pranešime primenama, kad visi komunalinių atliekų turėtojai susidariusias atliekas privalo rūšiuoti: nuo kitų atliekų atskirti popierių ir kartoną, stiklo ir plastmasės pakuotes, statybos ir griovimo atliekas, didžiąsias atliekas, pavojingas, buityje susidariusias atliekas, bioskaidžias, žaliąsias ir kitas atliekas. 
Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Virginijus Raudonius, ta tema kalbėdamas su „Santarve“, ypač akcentavo, kad ypatingas dėmesys skiriamas iš sodų bendrijų išvežamų atliekų bei statybinių atliekų, kurios susidaro renovuojamų daugiabučių ir individualių namų teritorijose, kontrolei. Taip pat bus tikrinami asmenys ir įmonės, užsiimantys sulčių spaudimu.
Kontroliuoti atliekų tvarkymą sodų bendrijose, tikrinti, kur sodininkai kompostuoja žaliąsias atliekas ir pan., įpareigotas Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius.
„Komunalinių atliekų turėtojai privalo laikytis naudojimosi konteineriais instrukcijų ir dėti į komunalinių atliekų konteinerius tik tas atliekas, kurioms šie konteineriai skirti. Už šių taisyklių pažeidimus atliekų turėtojams numatyta administracinė atsakomybė – bauda iki dviejų tūkstančių litų“, – teisės aktus cituoja specialistas.


Rūšiavimui trūksta konteinerių 

Skambučiai, laiškai į redakciją parodė, kad gyventojus papiktino griežtas valdininkų tonas, įpareigojantis rūšiuoti atliekas, o dar labiau – grasinimas baudomis. 
Tiesa, yra nemažai ir tokių, kurie ir patys ne tik pasisako už būtinybę rūšiuoti. Tokie žmonės pasigenda gyventojų švietimo tais klausimais.
Atliekas norintys rūšiuoti mažeikiškiai kelia ir kitas problemas.

Apie šias problemas, jų sprendimo arba nesprendimo būdus ir kylančias gyventojų aistras skaitykite ketvirtadienio „Santarvės“ laikraštyje. 

7 Atsakymai į “Prievolė yra, o galimybės – ribotos”

 1. Bugeniams parašė:

  Net nepajutai, kad jau dvi savaitės, kaip tau ant galvos kakoja…

 2. Privatus namas parašė:

  Mes diskriminuojami,nes daugiabučių gyventojai šiukšles gali nešti 5-10 kartų per dieną,o mes tik kartą į savaitę ir dar žiurėk ,kad taves nenufotografuotu,kad neuždarei dangčio ar išrūšiaves plastmases padėjai šalia konteinerio.Mokam daugiau už daugiabučius..

 3. Bugeniai parašė:

  Pries dvi savaites, paskambinau ir pranesiau apie pilnus stiklo taros ir plasmases konteinerius, ant ju uzrasytu numeriu, atsiliepe nepatenkinta bobulka, mazdaug ko nori, kai pakeliau tona, pazadejo kita diena isvezt. Va praejo dvi savaites, aplink tuos pilnutelius konteinerius metosi stiklai ir plasmases. Vel skambinu nurodytu numeriu, nieks neatsako, skambinu savivaldybes nurodytais numeriais, kurie puikuojasi lapuose, ant tu paciu konteineriu, apie prievole rusiuoti siuksles. Is 5 numeriu, atsake tik vienas (skambinau 8. 30val.), issakius problema, balsas ragelyje pasiule paskambint Kristuciui, mat balsas tu klausimu nekuruoja. Paskambinau Kristuciui, sis isklauses, taip pat prisipazino tu klausimu nekuruojantis, bet pabandys problema issprest. Ryt is ryto vaziuosiu prie tu konteineriu ir neduok dzievuliau siuksles nebus isvestos…Kaip zinote, mes bugeniskiai, tai ne jus mazeikiskiai, mums ant galvos nieks nekakos. Ta veltedziu valdininku armija, uzkniso juodai…

 4. Komentatoriams parašė:

  Nė vienas tekstas nesuprantamas ir neįskaitomas. Pasirinkit – arba išmokstat parašyti lietuviškai arba susidedat dantis. Jūsų „sveplavimas“ baisus.

 5. To gn parašė:

  I konteinerius prie daugiabuciu,daugiausia ir veza is privaciu namu.Sustoja masinos ir krauna visoki slamsta.Kas tokius sukontroliuos ir kas uz juos privalo moketi idomu?

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Taip brangiai mokant uz siuksliu isvezima dar ir prie konteineriu zmones stoves rausdamiesi? Na jau apsurdas! Tai gal koki etata isteikite ,kad rusiuotu prie konteinerio zmones? Geriau perziurekite siuksliu isvezimo saskaitas… Idomu,kaip skaiciuojama uz siuksliu isvezima,ar nuo buto ar nuo bute gyventoju skaiciaus? nes kazkaip butu neteisinga,jeigu gyvena vienas ir moka tiek pat ,kiek gyvenantys penkiese viename bute?!

 7. gn parašė:

  o ko daugiabuciu niekas nekontroliuoja? prideda prie konteineriu ne tik sofu, foteliu, bet ir televizoriu, akumuliatoriu, langu (kuriuos paskui vaikezai sudauzo, o kazkam tenka rinkti duzenas). Praeina pro rusiavimo konteinerius su plastiko buteliais, bet vistiek ismeta i bendrus konteinerius. Labiausiai reikia kontroliuot daugiabucius, baisu, kas prie tu konteineriu dedasi :(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto