Priimtas sprendimas dėl Ukmergės ligoninės

Nuotrauka iš SAM svetainės

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, jog atsižvelgiant į susiklosčiusios aplinkybes Ukmergės ligoninėje, dalis šios ligoninės skyrių yra uždaryta, o galimai sąlytį su užsikrėtusiais žmonėmis turėję asmenys – dvi savaites izoliuosis namuose.

Sąlytį turėjusių asmenų – per 200

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) turimais duomenimis, šiuo metu yra trys koronaviruso (COVID-19) ligos atvejai, susiję su Ukmergės ligonine, – susirgo du joje dirbantys gydytojai, taip pat registruotas pacientės mirties atvejis.
Pirmą kartą įtarus koronavirusą, nedelsiant buvo pradėtas atvejo tyrimas, kadangi ligoninės gydytoja nekeliavo ir neturėjo kontakto su įtariamu ar užsikrėtusiu asmeniu.
Atlikus pirminį vertinimą, buvo nustatyti 152 sąlytį turėję asmenys – 127 ligoninės darbuotojai ir 25 pacientai. Dauguma ligoninės skyrių buvo uždaryta, pacientai perkelti į kitas patalpas, organizuota patalpų dezinfekcija.
Šiuo metu sąlytį turėjusių asmenų skaičius viršija 200, visi jie yra informuoti apie būtiną izoliaciją namuose, o NVSC savanoriai kasdien teiraujasi jų apie sveikatos būklę. Ligoninėje veikia tik slaugos ir vidaus ligų skyriai, tačiau nauji pacientai į ligoninę nepriimami.
Tyrimo pradžioje nebuvo žinomas asmuo, nuo kurio užsikrėtė pirmasis Ukmergės ligoninės darbuotojas, todėl 14 dienų laikotarpyje užsienyje keliavę darbuotojai, buvo nusiųsti ištyrimui. Vienam iš jų patvirtintas koronavirusas Tyrimai atlikti ir dar 3 asmenims, kuriems pasireiškė užkrečiamųjų ligų simptomai, tačiau laboratorinių tyrimų atsakymai buvo neigiami.

Ėmėsi identifikavimo priemonių

Siekiant valdyti galimą ligos išplitimą NVSC specialistai išplėtė izoliuojamų ir stebimų asmenų ratą iki net mažiausią užsikrėtimo riziką turėjusių asmenų. Taip pat vertinami šių asmenų maršrutai bei tikslinamos Ukmergės ligoninės darbuotojų lankytos vietos, kadangi 42 darbuotojai dirba net keliose gydymo įstaigose.
Tokios priemonės gali identifikuoti ir daugiau asmenų, galimai užsikrėtusių koronavirusu, tačiau siekiama, kad jie neužkrėstų kitų žmonių, todėl, jei asmenys nebendradarbiaus, bus pasitelkti policijos pareigūnai.
Gyventojai, kurie turėjo sąlytį su Ukmergės ligoninėje dirbančiais asmenimis, privalo save izoliuoti 14 dienų nuo paskutinio sąlyčio, stebėti savo sveikatos būklę.
Atsiradus tokiems simptomams kaip karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas ar kitiems užkrečiamosioms ligoms būdingiems požymiams, reikia nedelsiant kreiptis numeriu 1808.
SAM primena, kad sąlytį turėję asmenys darbo laiku gali registruotis NVSC tel. Nr. +370 62077547.

2 Atsakymai į “Priimtas sprendimas dėl Ukmergės ligoninės”

  1. Be vardo parašė:

    Tam, kuris tipo žino, kad jau 5 mirtys:
    Kodėl keliate paniką ir rašote netiesą? Nei SAM, nei LRT, nei kitos oficialios žiniasklaidos priemonės apie tai neskelbia, Ta jūsų reklamuojama svetainė yra bulvarinė, kuri remiasi gandais, nereikia tokių skaityti, o tuo labiau viešinti ten perskaitytas žinias, gąsdinti visus ir kelti paniką.

  2. PENKIOS MIRTYS šiandien nuo koronaviruso, daugiau skaitykite https://covirus.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*