Priimtos saugaus eismo įstatymo pataisos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, kuriose tarp kitų nuostatų pagaliau nustatyta papildomų mokymų pradedantiesiems vairuotojams tvarka, pakoreguota techninių apžiūrų tvarka bei numatyta sugriežtinti bausmes neblaiviems vairuotojams, kurie įklūva prie vairo antrą ar trečią kartą.


Papildomi mokymai vyks vairavimo mokyklose 

Dėl pradedančiųjų vairuotojų papildomų mokymų odisėja tęsėsi jau daug metų. Pastarąjį kartą praėjusių metų gruodį Seimas priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, pagal kurias buvo įtvirtinta, jog reikalavimas turėti papildomų mokymų pradedantiesiems vairuotojams pažymėjimą bus taikomas tik nuo šių metų liepos pirmosios.
Šie pataisymai buvo priimti dar 2008 metais ir turėjo įsigalioti nuo 2012 metų sausio pirmosios.
Jau 2011 metų gruodį buvo susizgribta, kad nėra įkurta nė vieno praktinio vairavimo mokymo centro, todėl pataisų įsigaliojimas buvo nukeltas į 2012 metų balandžio pirmąją. Iki šios datos mokymų tvarka nebuvo įgyvendinta, tad terminas pratęstas iki 2012 metų sausio pirmosios.
Ketvirtadienį 87 Seimo nariai balsavo, jog papildomi mokymai, jeigu jų prireiks, būtų rengiami jau esamose vairavimo mokyklose. Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisomis įtvirtinta, kad papildomi mokymai bus privalomi tiems pradedantiesiems vairuotojams, kurie sukėlė eismo įvykį ir jo metu buvo sutrikdyta eismo dalyvių sveikata. Taip pat – Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimo atvejais, susijusiais su vairuotojų pareigų pėstiesiems, lenkimo taisyklių, eismo reguliavimo signalų nesilaikymu, nustatyto greičio viršijimu ir transporto priemonių vairavimu, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0,2 promilės iki 0,4 promilės).


Griežtėja kova su pažeidėjais 

Patvirtintose pataisose taip pat numatyta, kad asmeniui, iš kurio pagal įstatymus teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta du kartus už tai, kad jis padarė teisės pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotikų, vaistų ar kitų svaigiųjų medžiagų, teisė vairuoti transporto priemones būtų grąžinama ne anksčiau kaip po dešimties metų. Taip pat asmeniui, iš kurio pagal įstatymus teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta tris kartus, teisė vairuoti transporto priemones būtų grąžinama ne anksčiau kaip po dešimties metų.
Seimas taip pat pritarė pataisoms, kad dalyvauti viešajame eisme leidžiama nustatyta tvarka įregistruotoms motorinėms transporto priemonėms arba (ir) priekaboms, kurių privalomoji techninė apžiūra atlikta ir galioja (įskaitant transporto priemones, turinčias leidimą nuvykti į transporto techninės apžiūros įmonę privalomajai techninei apžiūrai atlikti) ir kurių valdytojai yra apsidraudę transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu ir sumokėję valstybės nustatytus su transporto priemone ar su jos dalyvavimu viešajame eisme susijusius mokesčius. Tai reiškia, kad prieš įregistruojant transporto priemonę valstybės įmonėje „Regitra“, pirmiausia teks pereiti valstybinę techninę apžiūrą.
Kai kurios Seimo priimtos įstatymo pataisos įsigalioja jau nuo šių metų liepos pirmosios, kitos – nuo kitų metų sausio ir liepos pirmosios. Kaip informavo valstybės įmonė „Regitra“, naująja tvarka bus pradėta vadovautis tik tada, kai Seimo priimtas sprendimas bus paskelbtas leidinyje „Valstybės žinios“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto