Priklausomiems nuo narkotikų žmonėms – europinė pagalba

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro paskelbta praėjusių metų ataskaita apie lytiškai plintančias ligas byloja: vertinant sergamumą ŽIV infekcija miestuose ir rajonuose, Mažeikiai yra tarp tų, kur šie rodikliai aukščiausi. Neatsitiktinai jau dešimt metų rajone veikiantį Žemo slenksčio paslaugų kabinetą, kuriame teikiama pagalba švirkščiamąsias narkotines medžiagas vartojantiems žmonėms, Sveikatos apsaugos ministerija įtraukė tarp kitų dešimties, kurių veikla sulaukė europinės pagalbos. Mažeikius turėtų pasiekti šiek tiek per 82 tūkst. eurų.

Penktadienį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje buvo pritarta projektui „Žemo slenksčio paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas Mažeikių rajono savivaldybėje“.
Sprendimo projektą pristačiusi Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Bertienė informavo, kad projektas šimtu procentu finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis. Savivaldybei reikės prisidėti tik apmokant netinkamas finansuoti, tačiau projektui įgyvendinti būtinas išlaidas bei tinkamas išlaidas, kurių nepadengia projektų finansavimas.
Parama skirta trejiems metams, su sąlyga, kad 5 metus po projekto finansavimo pabaigos bus užtikrintas jo tęstinumas.
A. Bertienė paaiškino, kad tarp remiamų išlaidų – ir darbuotojų atlyginimai. Trejus metus kabinete dirbs atlyginimą už tokį darbą gaunantys du žmonės – penkias dienas per savaitę po keturias valandas.
Plačiau – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto