Primename: įsigaliojo du KET pakeitimai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pareigūnai įspėja: nuo balandžio iki lapkričio mėnesio įsigalioja pagrindiniai Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai.

Keičiasi maksimalus leistinas greitis

Ne gyvenvietėse lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais nuo balandžio pirmosios iki spalio 31-osios dienos leidžiama važiuoti: automagistralėse – ne didesniu kaip 130 km per valandą greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km per valandą greičiu.
Taip pat nuo balandžio 10-osios iki spalio 31-osios dienos draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis, šiltuoju metų laiku rekomenduojamos vasarinės padangos. Motorines transporto priemones ir priekabas su vasarinėmis padangomis draudžiama eksploatuoti iki kovo 31-osios dienos.

Prevencinių priemonių gausa

Kovo mėnesį šalies keliuose policijos pareigūnai surengė šešias prevencines priemones eismo saugumui užtikrinti, balandį numatytos septynios priemonės.
Šią savaitę vykdoma pėsčiųjų, dviračių vairuotojų, vadeliotojų elgesio keliuose kontrolė, o nuo penktadienio iki kito sekmadienio vyks pavojingo ir chuliganiško vairavimo kontrolė.
Balandžio 15–17 dienomis didžiausias policijos dėmesys bus skiriamas transporto priemonių vairuotojų blaivumo patikrinimui, aktyvi leidžiamo važiavimo greičio kontrolė vyks nuo penktadienio iki kito sekmadienio bei balandžio 18–24 dienomis. Be to, balandžio 21–22 dienomis daugelyje Europos šalių vyks 24 valandas truksianti prevencinė priemonė „Greitis“, kuri inicijuota Europos kelių policijos tinklo TISPOL.
Pirmąją ir trečiąją balandžio savaitę pareigūnai taip pat stebės, ar naudojamasi privalomomis saugos priemonėmis (saugos diržais, šalmais, kaip vežami vaikai).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto