Prisiminė poetą Justiną Marcinkevičių

Dainas lydėjo kanklių skambesys. Vytauto MALŪKO nuotr.

Antrųjų poeto, rašytojo, dramaturgo Justino Marcinkevičiaus mirties metinių išvakarėse Mažeikių Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojai rinkosi į kūrėjo atminimui skirtą popietę „Atminimo gyva žieve priaugau aš prie Jūsų…“


Skaitė eiles

Antrus metus Mažeikiuose gyvuojančio TAU lankytojai ne tik lanko paskaitas ir specializuotus užsiėmimus, bet kartkartėmis susirenka ir į bendrus kultūrinius renginius, organizuoja susitikimus su įžymiais, įdomiais žmonėmis, ekskursijas.
Šį kartą mažeikiškius į popietę sukvietė poeto Just. Marcinkevičiaus asmenybė ir jo kūryba. Etnokultūros fakulteto dekanė Irena Pocienė priminė prieš dvejus metus Amžinybėn išėjusio kūrėjo biografiją, skaitė jo eiles. Poeto eilėraščiai skambėjo ir iš TAU rektorės Onos Venslovienės, buities fakulteto dekanės Reginos Širvinskienės, universiteto lankytojos Birutės Bogvilienės lūpų.
Skambant Laimutės Gelžinienės kanklėms universiteto moterys padainavo keletą dainų.


Linkėjo džiaugtis gyvenimu

Poeto eilės skambėjo ir iš ekrano: popietės dalyviams pateikta gausi filmuota medžiaga – fotografijos, dokumentinių filmų ištraukos, paties poeto ir aktorių skaitomos eilės. Prieš baigiantis popietei visi jos dalyviai  atsistoję sudainavo kone himnu tampančią „Tai gražiai mane augino…“
TAU rektorė O. Venslovienė padėkojo programos sudarytojoms ir skaitovėms už ruošiant popietę įdėtą darbą, popietės dalyviams – už tai, kad jie taip gausiai susirinko ir palinkėjo, kaip tai visą gyvenimą darė J. Marcinkevičius, – džiaugtis gyvenimu ir jį branginti.
Kadangi TAU klausytojų vis daugėja, artimiausiu metu ketinama rengti susipažinimo vakarą.
„Žinom, kad į universitetą ateina kūrybingų, gabių žmonių, tad norim iš arčiau susipažinti, kas ką  sugeba, gali daryti, kokia veikla užsiimti. Taip mūsų gyvenimas bus tik įdomesnis“, – įsitikinusi O. Venslovienė.

Dainą „Tai gražiai mane augino...“ popietės dalyviai dainavo atsistoję. Vytauto MALŪKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto