Prisistatė kandidatę į Žurnalistų etikos inspektoriaus pareigas

Kandidatė į Žurnalistų etikos inspektorės pareigas G. Ramanauskaitė-Tiumenevienė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Būti nešališka, būti visiems vienodai teisinga ir principinga antradienį iš Seimo tribūnos žadėjo kandidatė į Žurnalistų etikos inspektores Lietuvos naujienų agentūros ELTA generalinė direktorė Gražina Ramanauskaitė-Tiumenevienė.

Tiki laisve ir nepriklausomybe

„Mano Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos vizija gali būti apibūdinama keliais žodžiais: nepriklausomumas ir profesionalumas, aktyvumas ir institucinis atvirumas, teisingas ir principingas reguliavimas. Aš taip pat tikiu keliomis pamatinėmis vertybėmis – piliečių ir jų vaikų teise būti apsaugotiems nuo propagandos, smurto, pornografijos ir jų teise į privatumą. Taip pat tikiu žiniasklaidos laisve ir nepriklausomybe“, – prisistatydama Seimui sakė G. Ramanauskaitė-Tiumenevienė.

Aplinka formuoja naujas užduotis

Jos įsitikinimu, šiandienos informacinė aplinka ir iš užsienio mūsų gyventojams skleidžiama karo ir neapykantos propaganda formuluoja naujas užduotis Žurnalistų etikos inspektoriui.
„Todėl vienas iš prioritetų yra institucinių gebėjimų stiprinimas – informacinio lauko stebėsena, savarankiškas karo ir propagandos atvejų tyrimo inicijavimas, principingas ir griežtas tokių atvejų vertinimas. Mano tikslas, kad institucija ne kovotų su pasekmėmis, o užkardytų priežastis“, – kalbėjo G. Ramanauskaitė-Tiumenevienė.

Pažadėjo būti principinga

Kandidatė sakė nenorinti būti žiniasklaidos cerberiu.
„Nenoriu būti žiniasklaidos cerberiu, tačiau pažadu būti visiems vienodai teisinga ir principinga“, – sakė G. Ramanauskaitė- Tiumenevienė.
Jos nuomone, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba turėtų aktyviai prisidėti prie Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso naujos redakcijos parengimo, nes šiuo metu galiojantis kodeksas ne tik kad neatitinka šiandienos dvasios, bet kai kuriomis savo dalimis prieštarauja Visuomenės informavimo įstatymui.

Paaiškės kitą savaitę

Antradienį nutarimo projektą dėl G. Ramanauskaitės-Tiumenevienės paskyrimo į Žurnalistų etikos inspektoriaus pareigas Seimui pateikė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko pavaduotojas Edvardas Žakaris.
Artimiausiu metu G. Ramanauskaitė-Tiumenevienė susitiks su Seimo frakcijomis. Išankstiniais duomenimis, kitą savaitę, birželio 16 d., šis klausimas sugrįš į Seimo plenarinių posėdžių salę.
Jeigu Seimas pritartų, G. Ramanauskaitė-Tiumenevienė pakeistų kadenciją baigusią Zitą Zamžickienę. Antradienį Seimui pateiktas ir nutarimo projektas dėl jos atleidimo iš Žurnalistų etikos inspektoriaus pareigų.

Turi patirties

1971 m. gimusiai G. Ramanauskaitei-Tiumenevienei 1994 metais buvo suteiktas lietuvių filologijos bakalauro laipsnis Vilniaus universitete, o 1997-aisiais – ir lietuvių filologijos magistro.
G. Ramanauskaitė-Tiumenevienė 1998 metais darbą Lietuvos naujienų agentūroje ELTA pradėjo nuo referentės personalui pareigų.
2007 metais valdybos sprendimu paskirta Lietuvos naujienų agentūros ELTA generaline direktore.
Pagal įstatymą inspektorių 5 metams skiria Seimas iš kandidatų, kuriuos pasiūlo organizacijos, vienijančios viešosios informacijos rengėjus, skleidėjus ir žurnalistus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto