Pristatė planą pagelbėti nuostolius patiriantiems pienininkams

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vilnius, balandžio 6 d. (ELTA).Vyriausybėje pristatytas planas, kaip pagelbėti nuostolius patiriantiems pienininkams. Artimiausiu metu jiems ketinama išmokėti 18 mln. eurų už laikomas karves, taip pat pusmetį primokėti už kiekvieną litrą primelžto pieno bei gerinti galimybes skolintis.
Kaip teigė Premjeras Algirdas Butkevičius, „artimiausiu metu bus išmokėta 18 mln. eurų pieno gamintojams už laikomas karves“.
Taip pat sutarta, kad šešis mėnesius, jeigu nedidins gamybos, ūkininkai dar gaus priemoką už kiekvieną litrą primelžto pieno.
Pasak žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, dar nėra apsispręsta, ar visiems ūkininkams primokėti vienodai, pavyzdžiui, po tris centus už litrą pieno, ar, kaip minėjo Premjeras, po 2–5 centus, diferencijuojant priemoką pagal laikomų karvių skaičių.
„Mes turime paruošti modelį kartu su žemdirbių savivaldos organizacijomis ir pateikti Vyriausybei“, – sakė V. Baltraitienė.
Taip pat numatytas priemonių planas dėl suteikiamų paskolų garantijų ūkininkams iki tam tikro dydžio garantuojant paskolas.
Ateityje numatyta steigti rizikos fondą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto