Pristatyta nauja palnosiškės knyga

Eiles skaito G. Jazdauskienė. Nuotr. iš bibliotekos archyvo

Antradienį Palnosų bibliotekoje vyko neeilinis renginys – pristatyta nauja palnosiškės Birutės Marčiauskienės knyga. Į knygos „Gyvenimas prie Trimėsėdžio“ pristatymą palnosų kaimo gyventojai susirinko gausiai, nes per vasarą buvo pasiilgę renginių.

Žmonės susibūrė į naujas bibliotekos patalpas bendruomenės pastato antrajame aukšte. Mane, kaip bibliotekininkę, šis renginys maloniai nustebino, nes suteikė galimybę artimiau susipažinti su kaime gyvenančiu kūrybingu žmogumi, išleidusiu jau ne vieną knygą. 

Eiles skaito B. Marčiauskienė. Nuotr. iš bibliotekos archyvo

Bibliotekoje veikia autorės išleistų knygų, kurių jau penkios, parodėlė. Tarp jų – ir 2014 m. pagal Palnosų bendruomenės centro projektą išleista kaimo senjorų prisiminimų knyga „Savi tarp savų“. Eksponuojamos ir kitos knygos, kuriose buvo spausdinta B. Marčiauskienės kūryba.

Pristatyti knygą autorei padėjo jos draugės iš Mažeikių: Filomena Kesminienė, džiuginusi žiūrovus dainomis, ir skaitovė Gitana Jazdauskienė. Buvo skaitomi eilėraščiai, prisiminimų bei apsakymų ištraukos. Autorė yra parašiusi kūrinių ir žemaitiškai. Kaip žinoma, susivienijusios Šiaurės vakarų Lietuvos savivaldybės, tarp jų ir Mažeikių, 2022-uosius metus yra paskelbusios Žemaičių kalbos metais. Malonu, jog knygos autorė B. Marčiauskienė savo kūryba populiarina žemaičių kalbą ir skatina kuo dažniau ja kalbėti ir rašyti.

B. Marčiauskienės naujos knygos „Gyvenimas prie Trimėsėdžio“ pristatymo dalyviai. Nuotr. iš bibliotekos archyvo

Toliau sekė malonios atsiliepimų apie autorės knygas bei sveikinimų akimirkos. Labai džiaugiuosi, kad, artėjant Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai, šiuo renginiu galėjome pradžiuginti palnosiškius.

Dovilė Kinčinienė
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Palnosų filialo bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto