Pristatytas jutimų kambarys, surengti mokymai

Sensoriniame kambaryje vaikai gali naudotis kamuoliukų baseinu, vandens lova, masažiniu foteliu, kitomis priemonėmis bei mėgautis šviesos terapija. Nuotrauka iš centro archyvo

Daugiau nei pusšimtis rajono ugdymo įstaigų darbuotojų iš darželių ir pradinių mokyklų dalyvavo Šerkšnėnų mokykloje-daugiafunkciniame centre surengtame sensorinio kambario pristatyme bei praktiniuose mokymuose.

Mokymus vedė Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos lektorė Margarita Jurevičienė ir specialioji pedagogė logopedė Toma Jokubaitienė. Lektorės pasakojo apie vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimų, ugdymo ypatumus, pademonstravo, kokių galimybių šiam procesui gali suteikti įvairių sensorinių priemonių naudojimas.
Šerkšnėnų mokykloje-daugiafunkciniame centre jau trečius metus veikia vaikų dienos centras „Mažasis princas“, kurį lanko 21 įvairaus amžiaus vaikas, turintis autizmo spektro sutrikimų (ASS).
Mažeikių autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ Šerkšnėnų centre įgyvendino projektus, leidusius organizuoti ASS turinčių vaikų priežiūrą, juos užimti ir ugdyti, o taip pat – įrengti sensorinį kambarį. Mažeikių rajono savivaldybės bei rėmėjų lėšomis buvo atnaujinta ir šiuolaikiškomis priemonėmis praturtinta sporto salė.
Pristatymo metu rajono pedagogai susipažino su centre taikomais ugdymo metodais, priemonėmis, mokyklų atstovams buvo išdalytos knygelės „Autistiški vaikai pradinėje mokykloje“.
Už pagalbą rengiant šiuos mokymus ir nuolatinį bendradarbiavimą organizatoriai dėkingi Šerkšnėnų kultūros centro, seniūnijos vadovams bei visiems, kas padeda ir palaiko ugdymo įstaigos pedagogų siekį patiems tobulėti, skleisti gerąją patirtį.
Laimutė NORKUVIENĖ
Šerkšnėnų mokyklos-daugiafunkcinio centro
socialinė pedagogė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto