Pritarta siūlymui kolumbariumą statyti Geidžiuose

Posėdžio metu dėl kolumbariumo statybų buvo nutarta, kad tam tinkamiausia vieta yra Geidžių kapinės. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienį vyko komisijos posėdis dėl kolumbariumo statybos Mažeikių rajone. Buvo svarstytos šios statybos galimybės ir parinkta vieta. Komisijos priimti pasiūlymai bus pateikti komitetams. Galutinį žodį turėtų tarti Savivaldybės taryba.

Sėmėsi patirties

Mero potvarkiu sudarytos komisijos kolumbariumo statybos klausimams spręsti pirmininkas Jonas Siminkevičius supažindino su kitų rajonų, kuriuose jau yra pastatyti kolumbariumai, patirtimi.
Komisijos atstovai lankėsi Kretingos ir Klaipėdos rajonuose. Jų teigimu, apsilankymas davęs nemažai naudos, nes pamatė, kokių klaidų nereikia daryti ir ko galima pasimokyti.
Pasak J. Siminkevičiaus, kolumbariumų nuomos kainos esančios labai skirtingos.
„Klaipėdos Joniškės kapinėse viena kripta yra nuomojama dešimčiai metų už daugiau nei keturis tūkstančius litų. Į šią kainą įskaičiuota akmens plokštė, žvakidė, stovas gėlėms ir kriptų priežiūra. Kriptos yra šeimyninės, kuriose galima laikyti iki šešių urnų“, – posėdyje dalyvavusiems politikams ir administracijos darbuotojams pavyzdį pateikė J. Siminkevičius.
Jo teigimu, Kaune vieta kolumbariume suteikiama daugiau nei už pusantro tūkstančio litų neribotam laikui.

Parinko vietą

Prieš posėdį miesto seniūnas Šarūnas Armonas ir architektė Daiva Štakonaitė buvo įpareigoti apžiūrėti tinkamiausias vietas kolumbariumui.
Jų teigimu, geriausia vieta būtų Geidžių kapinėse.
„Geidžių kapinėse kolumbariumui yra tinkamos dvi vietos. Viena – senosiose kapinėse. Čia net aplinkos sutvarkymui reikėtų skirti mažiau lėšų, tačiau statinys būtų su mažiau vietų. Beveik dvigubai didesnį galėtume pastatyti naujosiose kapinėse esančiame laisvame plote“, – komisijos posėdžio metu sakė D. Štakonaitė.

Laukia pasiūlymų

Komisijos nariai pasisakė už tai, kad pirmąjį kolumbariumą turėtų pastatyti Savivaldybė. Kiek jis kainuotų, paaiškės sudarius pirminį projektą ir sąmatą.
Posėdžio dalyvių nuomone, Mažeikių rajone kolumbariumo vietos turėtų būti atiduodamos už tam tikrą vienkartinį mokestį. Koks jis bus, kol kas neaišku. Tačiau neatmetama ir privataus kolumbariumo statybos galimybė, jei tik atsirastų verslininkų, norinčių jį statyti.
Todėl Savivaldybės administracija dar laukia pasiūlymų ir iš vietinių verslininkų, norinčių pradėti tokį verslą.

Spręs politikai

Mero potvarkiu sudarytos komisijos kolumbariumo statybos klausimams spręsti pirmininkas J. Siminkevičius informavo, kad dėl kolumbariumo reikalingumo savo nuomonę išsakė ir mažeikiškiai.
Daugiau nei trys šimtai miesto ir rajono gyventojų pareiškė norą, kad kolumbariumas būtų statomas. Šiai nuomonei pritarė ir visi komisijos nariai. Jie savo pasiūlymą nutarė teikti svarstyti komitetams. Tad lemiamą žodį turėtų tarti rajono Taryba.

5 Atsakymai į “Pritarta siūlymui kolumbariumą statyti Geidžiuose”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kuris tas turtuolis, bus savininkas to kolumbariumo? Darbo vietas kurkite,gamyklas atstatykite geriau,kad butu maziau bedarbiu Mazeikiuose! Pvz.ETG, Kompresoriu… Dabar tik veda statistika,o bedarbiu nemazeja?.

 2. Džiaugiasi parašė:

  Čia tur but tas laimis džiaugiasi,kur Sedoje užsiima lavonų verslu?

 3. laimis parašė:

  Viskas tvarkoj.Ir kad garbaus amžiaus žmogus parinktas komisijos pimininku irgi gerai . Nes kapai yra kapai………………………………………………

 4. Komentatorius parašė:

  Kuo toliau, tuo man Mažeikiai labiau patinka. Labai geras sprendimas

 5. as parašė:

  saunuoliai, prieme protinga sprendima.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto