Privačios detektyvinės veiklos įstatymas skinasi kelią

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ministrų Kabinetas pritarė Vidaus reikalų ministerijos teiktam Privačios detektyvinės veiklos įstatymo projektui.

Planuojama licencijuoti veiklą

Pasak vidaus reikalų ministro Dailio Alfonso Barakausko, toks sprendimas priimtas dėl to, kad konstitucinės žmogaus teisės ir laisvės yra vienos svarbiausių vertybių, ir kiekvieno Lietuvos piliečio viešas ir privatus gyvenimas turi būti valstybės saugomas.
„Todėl licencijuojant tą veiklą turėtų būti taikomos griežtesnės sąlygos, nes privatūs detektyvai gali naudoti įvairias priemones, kurios sudaro galimybę stebėti tiek viešą, tiek privatų kiekvieno piliečio gyvenimą – tai yra pagrindinis Konstitucijos pažeidimas“, – įsitikinęs ministras.
Tačiau kada realiai pradės galioti įstatymas, D. A. Barakauskas negalėjo atsakyti, dėl jo dar turės apsispręsti Seimas. Ministras taip pat neturėjo duomenų, kiek šiuo metu šalyje yra privačių detektyvų ar seklių.

Dirba pagal liudijimus

Privačių detektyvų veiklos reglamentavimas buvo ilgametė problema. Daugumoje pasaulio šalių jau seniai privačių seklių ir detektyvų darbas yra reglamentuojamas įstatymais, deja, Lietuvoje iki šiol tokio teisės akto nebuvo.
Dar 2000 metais Vidaus reikalų ministerija buvo parengusi ir pateikusi Vyriausybei „Privačios detektyvinės veiklos ir asmens bei turto saugos įstatymo koncepciją“, tačiau, sulaukus daug pastabų iš tų institucijų, su kuriomis šis klausimas derintas, jai pritarta nebuvo. Vėliau buvo parengta ir „Asmens ir turto saugos įstatymo koncepcija“. 2001-aisiais antrajame šios koncepcijos variante dalies privačios detektyvinės veiklos įstatymo buvo atsisakyta, pasilikta ties asmens ir turto sauga. 2011 m. Seimo valdyba sudarė darbo grupę Privačios detektyvinės veiklos įstatymo projektui parengti.
Detektyvai iki šiol dirba pagal patentus arba individualios veiklos liudijimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto