Problema – ir alkoholizmas, ir jo prevencija

Priklausomybių nuo alkoholio ir savižudybių prevencijai numatoma skirti 20 tūkst. eurų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rajono savivaldybė nusprendė gelbėti į alkoholio liūną įklimpusius gyventojus.
Planuojant sveikatinimo programas, jau trečius metus skiriama lėšų ir alkoholio vartojimo prevencijai bei tokią priklausomybę turintiems žmonėms gydyti.
Prevenciją vykdantys medikai pastebi: problema – ne tik alkoholizmas, bet ir pačios problemos sprendimas. Nenoriai tokiems žmonėms padeda geriausiai juos pažįstantys seniūnijų, bendruomenių atstovai.  

Statistikos, kiek gyventojų kamuoja alkoholizmo problema, nėra. Tačiau sveikatos ekspertai pastebi, kad, ir gyventojų skaičiui mažėjant, Lietuvoje alkoholio suvartojimas išlieka didelis. Statistikos departamento ir Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamais duomenimis, praėjusiais metais kiekvienam lietuviui teko apie 13,2 litro suvartoto legalaus absoliutaus alkoholio.
Nemažėja ir alkoholio sukeltų problemų sąrašas: savižudybės, nelaimingi atsitikimai, autoįvykiai, nuolat prastėjanti alkoholį vartojančiųjų sveikata.
Kad ši problema aktuali ir mūsų rajone, byloja Mažeikių rajono visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaita. Joje konstatuojama, kad pastaraisiais metais sergamumas psichikos ir elgesio sutrikimais, vartojant alkoholį, tendencingai didėjo ir išaugo 2,4 karto. Didėjimas stebimas visose amžiaus grupėse, tačiau 2016 m., lyginant su 2015 m., labiausiai – daugiau nei 3 kartus – išaugo sergamumo psichikos ir elgesio sutrikimais, vartojant alkoholį, rodiklis tarp vaikų iki 17 metų amžiaus.
Vyrų sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų 4,3 karto viršijo moterų rodiklį, o miesto gyventojų sergamumo rodiklis buvo apie 1 proc. didesnis už kaimo gyvenamųjų vietovių gyventojų sergamumo rodiklį.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Problema – ir alkoholizmas, ir jo prevencija”

  1. Runkelis parašė:

    Kaltas Veryga.Reikia snapsa sugrazinti i degalines.Butu neblogai,kad ten galetumem nusipirkti vaistu ir kvaisalu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto