Profesinės sąjungos – apie Darbo kodekso pakeitimus

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Ketvirtadienį Mažeikiuose vyko Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centro ir Naftininkų profesinės sąjungos organizuotas seminaras. Jame dalyvavęs Lietuvos profesinių sąjungų centro pirmininkas Artūras Černiauskas informavo apie numatomus Darbo kodekso pakeitimus, kurie darbuotojams nėra itin palankūs.

Informacija kelia nerimą

Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė „Santarvei“ sakė, kad seminare daugiausia kalbėta apie Darbo kodekso numatomus pakeitimus, paskutinius pasiūlymus. Jos teigimu, numatomi pakeitimai yra labai nenaudingi darbuotojams. Galima išskirti du bene svarbiausius pakeitimus.
„Tai darbo dienos ilginimas iki septyniasdešimt dviejų valandų per savaitę ir išeitinės išmokos sumažinimas. Siūloma išdirbus iki metų mokėti tik pusės mėnesio atlyginimo dydžio išeitinę išmoką, o tiems, kurie turi didesnį nei metų darbo stažą, pasiūlyta mokėti tik vieno mėnesio atlyginimą“, – informavo V. Vilimienė.

Dės visas pastangas

Iki šiol išeitinės išmokos, priklausomai nuo darbo stažo, būdavo nuo vieno mėnesio iki šešių mėnesių vidutinio atlyginimo dydžio.
Profesinės sąjungos pasiryžusios dėti visas pastangas, kad tokie Darbo kodekso pakeitimai nebūtų patvirtinti. V. Vilimienės teigimu, viskas turi būti suderinta su socialiniais partneriais.
Seminare buvo kalbėta ir apie profesinių sąjungų strategijos kūrimą, jų stiprinimą, apie naujų profsąjungų kūrimą ir kt. aktualius klausimus.

3 Atsakymai į “Profesinės sąjungos – apie Darbo kodekso pakeitimus”

  1. n parašė:

    Na, išeinant į pensiją gauti 1 mėn išmoką nėra pats blogiausias variantas, gausi pensiją ir gyvensi. Blogiau, kai išdirbai įmonėje 20-25m , atidavei pačius darbingiausius , „našiausius“ savo metus, o tave atleidžia 50-55m, kai iki pensijos dar 10-15 metų. Į kitą darbą tokių jau nebeima, per „senas“, nebent už minimalią algą. Taigi, kaip jaustis reikia, kai tave išsunkia kaip citriną ir išmeta po 20 metų kaip nebereikalingą daiktą su 1 mėnesio pašalpa? Jei žmogus dirbo 20-25 metą, vadinasi, dirbo gerai, jei jo neišmetė anksčiau. Tai ir kur pagarba ir atsidėkojimas už ilgalaikį ir gerą darbą,?

  2. Jonas parašė:

    iseitines turetu butu diferencijuotai ,kaip ir anksciau. Jeigu as isdirbau imonej 20 metu, tai iseinant i pensija gausiu tik vieno menesio ismoka,? taip pat,kaip ir tas kuris kasmet keicia darbus ir gaus 1-o men ismoka?Tai tikra neteisybe, diskriminacija!

  3. n parašė:

    nepasiduokim ,netapkim vergais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto