Profesinio orientavimo specialistai: šis procesas turi prasidėti kuo anksčiau

Autorės nuotrauka

Antradienį Užimtumo tarnybos Mažeikių klientų aptarnavimo skyriuje vyko susitikimas, kurio metu kalbėta apie moksleivių profesinį orientavimą.
Susitikime dalyvavusių mažeikiškių pedagogų, savivaldos atstovų ir viešnių iš Klaipėdos bei Šiaulių teigimu, tam, kad jaunimas, rinkdamasis profesiją, nesuklystų, profesinis orientavimas turėtų prasidėti kur kas anksčiau nei baigiamosiose klasėse.

Kvietė kalbėtis be užuolankų

Mažeikių rajono savivaldybės mero patarėjas investicijų klausimais Virgilijus Radvilas sakė, kad vieta susitikimui – Užimtumo tarnyba, pasirinkta neatsitiktinai.
„Mes turime ką nors daryti, kad į Užimtumo tarnybą neateitų jauni žmonės, kad jie gebėtų lengvai prisitaikyti darbo rinkoje. Su karjeros specialistais susitinkame kiekvienais metais, kalbamės. Problemų yra begalė, bet to suderinamumo nėra“, – kalbėjo vienas iš renginio iniciatorių.
Nacionalinės agentūros „Investuok Lietuvoje“ Regionų plėtros projektų vadovė Viktorija Jakubauskytė-Andriulienė pristatė tyrimo apie profesinį orientavimą Lietuvos mokyklose rezultatus ir savo įžvalgas.
Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centro Metodinės pagalbos skyriaus metodininkė Audronė Gelžinienė su mažeikiškiais pasidalijo gerąja patirtimi, kaip profesinio orientavimo klausimais dirbama Šiauliuose.
Išklausius viešnių pranešimų, vyko aktyvi diskusija.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto