Projekto metu buvo ugdomas vaikų pilietiškumas

Asmeninio archyvo nuotr.

Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Kiškučiai“ ugdytiniai kartu su pedagogėmis atsiliepė į Lietuvos Respublikos Prezidentės kvietimą Lietuvos gimtadienį švęsti linksmai, išradingai ir dalyvavo Lietuvos priešmokyklinukų ir ikimokyklinukų (5–6 m.) interaktyvaus pilietiškumo ugdymo projekte „Kaip surasti Lietuvą 2017?“
Projekto tikslas – ugdyti vaikų tautinį ir pilietinį sąmoningumą, patriotinius jausmus tėvynei, plėsti vaikų supratimą apie Lietuvą.
Viso projekto metu vaikai tyrinėjo artimiausią gyvenamąją aplinką, gamtinį, kultūrinį jos savitumą, tradicijas. Aplankę Žvėrinčių priešmokyklinukai susipažino su Lietuvoje gyvenančių žvėrių gyvenimo sąlygomis. Keliaudami po miestą išsiaiškino, kad Mažeikiuose yra gražus parkas, daug prekybos centrų, miesto muziejus ir daug kitų objektų. Grupėje vykdyto projekto „Kur dirba mūsų tėveliai“ metu vaikai sužinojo, kad mieste veikia ne tik visiems žinoma Naftos perdirbimo gamykla, bet yra ir duonos kepykla „Mažeikių duona“, ledų fabrikas, „Mažeikių pieninė“, gaisrinė, policijos komisariatas ir daug kitų įmonių. Ugdytiniai nagrinėjo Lietuvos žemėlapį, domėjosi mūsų šalyje esančiais miestais, upėmis, ežerais.
Projekto metu drauge su vaikais analizuotos įvairios temos, tačiau daug temų inicijavo patys ugdytiniai. Vienas pavyzdžių – po filmo „Skrydis per Lietuvą“ vaikai norėjo sužinoti apie vėjo malūnus, kokia buvo jų paskirtis senovėje. Kalbant šia tema, ugdytiniams kilo klausimų apie žmonių gyvenimą senovėje be telefonų ir kompiuterių.
Grupėje organizuotos piešinių parodos „Mano gimtinė“, „Aš ir trispalvė“.
Projekto finalinis renginys – Vasario 16-ai skirta interaktyvi viktorina Skype pagalba su Kauno lopšeliu-darželiu „Kūlverstukas“. Buvo giedamas Lietuvos valstybės himnas (Tautiška giesmė), dalyviai pristatė savo regioną, dainas bei viktorinos klausimus. Bendravimas su bendraamžiais iš kito Lietuvos pakraščio, naudojantis informacinėmis technologijomis, – tai nauja ir šių dienų vaikams itin priimtina patirtis.
Per keletą savaičių vaikai atrado gražiausius Lietuvos kampelius, domėjosi įvairia informacija apie Lietuvą, praplėtė žinias apie lietuviškas tradicijas, papročius, įgijo drąsos pristatant savo darbelius. Ir nors šia tema su ugdytiniais kalbame kasmet, tačiau šiame projekte vaikai turėjo galimybę gimtinę pažinti kitaip. Norisi tikėti, kad pasodintas mažytis meilės Lietuvai daigelis vaikų širdelėse išaugs į didelį medį meilės savo kraštui, savo gimtinei. Ir kad užaugę šitie vaikai su pasididžiavimu tars žodžius „Aš – Lietuvos pilietis“.

Laima DRUNGILIENĖ
Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto