Prokurorų skundai dėl buvusių „Mažeikių naftos“ vadovų atmesti

Prokurorai įsitikinę, kad gaisro nebūtų kilę, jeigu kapitalinis remontas nebūtų nukeltas iš 2006 metų rugsėjo į kitų metų balandį. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos aukščiausiasis teismas padėjo tašką buvusių Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos vadovų teisiniuose procesuose, kur jie buvo kaltinami galimu tarnybinių pareigų neatlikimu.

Atmetė prokurorų skundus

Antradienį Lietuvos aukščiausiasis teismas atmetė prokurorų kasacinį skundą byloje dėl buvusių AB „Mažeikių nafta“ generalinio direktoriaus Paul Nelson English ir generalinio direktoriaus pavaduotojo Barton Lee Luck galimo tarnybos pareigų neatlikimo.
Prokurorai kaltino abu amerikiečius dėl pareigų neatlikimo – esą dėl jų aplaidumo Mažeikių naftos perdirbimo gamykloje 2006 metų spalį kilo didžiulis gaisras, kuris bendrovei padarė 355 milijonų litų žalą.
Praėjusių metų rugsėjį minėtiems piliečiams už tokį nusižengimą jie prašė skirti po 75 minimalaus pragyvenimo lygio dydžių baudą, tai yra po 9750 litų. Tačiau jau tada Mažeikių apylinkės teismas abu gamyklos vadovus išteisino, tą patį padarė ir šių metų sausį bylą apeliacine tvarka nagrinėjęs Šiaulių apygardos teismas.

Nutartis – galutinė ir neskundžiama

Savo nutartyje Lietuvos aukščiausiasis teismas konstatavo, kad remiantis prokurorų nurodytais argumentais, naikinti apeliacinės instancijos teismo nutartį ir bylą perduoti iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka nėra pagrindo.
„Teismas konstatavo, kad pagal tuo metu galiojusią Baudžiamojo kodekso įstatymo redakciją, atsako valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, dėl neatsargumo neatlikęs savo pareigų ar jas netinkamai atlikęs, jeigu dėl to valstybė, juridinis ar fizinis asmuo patyrė didelės žalos. Savo pareigų neatlikimas teismų praktikoje aiškinamas kaip neteisėtas valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neveikimas, tai yra tų pareigų, kurios priklauso jo kompetencijai ir yra būtinos tarnybos interesams užtikrinti, nevykdymas, o netinkamas savo pareigų atlikimas – aplaidus, atmestinas ir panašus savo pareigų vykdymas, neužtikrinantis tarnybos interesų. Ši veika gali būti padaroma tik nusikalstamo pasitikėjimo arba nusikalstamo nerūpestingumo kaltės forma“, – teigė savo nutartyje kasacinės instancijos teismo teisėjų kolegija.
Prokurorai įsitikinę, kad gaisro nebūtų kilę, jeigu kapitalinis remontas nebūtų nukeltas iš 2006 metų rugsėjo į kitų metų balandį. Aukščiausiasis teismas pažymėjo, kad sprendimas nukelti kapitalinį remontą vėlesniam laikui pats savaime negali būti laikomas neteisėtu neveikimu, vadovų veikloje nenustatyta jiems inkriminuojamo nusikaltimo požymių, teismų išvados padarytos tinkamai išaiškinus ir pritaikius baudžiamojo įstatymo nuostatas.
Ši teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

One Reply to “Prokurorų skundai dėl buvusių „Mažeikių naftos“ vadovų atmesti”

  1. zinantis parašė:

    Lietuvoje nuteisti amerikieti ,kai valdzioje konservatoriai ,sito niekada nebus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto