Protestas baigėsi, valdžiai avansu suteiktas pasitikėjimas

Nuotr. iš LR Vyriausybės archyvo

Šią savaitę Vilniuje vykęs Lietuvos žemės ūkio tarybos organizuotas žemdirbių protestas baigėsi, o jo dalyviai savo technika juda namo.

Streike dalyvavo ir savo balsą prieš šalies žemės ūkio sektoriuje vykstančias blogybes, priimamus ydingus sprendimus išreiškė ir Mažeikių rajono ūkininkų bendruomenės atstovai.

Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) drastiškesnės protesto formos nutarė imtis po to, kai prieš tris savaites vykusi vienybės ir vilties laužų deginimo akcija bei tarybos narių susitikimas su Premjere Ingrida Šimonyte nedavė lauktų rezultatų – konkretumo, kada ir kaip bus pradėti įgyvendinti pokyčiai, sprendžiamos ūkininkų išsakytos problemos.

LŽŪT darbo grupės narys, Mažeikių rajono ūkininkas Audrius Vanagas, penktadienį „Santarvei“  komentuodamas pasibaigusį mitingą ir jo rezultatus, pasakojo, kad Vilniuje buvo jaučiama didžiulė žemdirbių vienybė ir didžiosios dalies visuomenės palaikymas.

Pasak jo, trečiadienį ir ketvirtadienį įvyko svarbių LŽŪT darbo grupės narių susitikimų su Premjere I. Šimonyte, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, kitais valdžios atstovais.

Pasak kraštiečio, atsitiktinumas ar ne, tačiau, sostinėje ūkininkams pademonstravus susitelkimą ir vienybę, vykstant streikui, pakito valdžios atstovų bendravimo tonas, atsirado konkretumo ir detalumo, kada ir kaip bus pradėtos spręsti per laiką susikaupusios žemės ūkio sektoriaus problemos. Ir nors kol kas valdžios pažadai ir lieka pažadais, jai ūkininkai suteikė pasitikėjimo avansą.

10 Atsakymų į “Protestas baigėsi, valdžiai avansu suteiktas pasitikėjimas”

 1. mano pasitikėjimas ūkininkais lygus nuliui parašė:

  nieko neperku iš ūkininkų,užsiauginu pats,o jei reikia pieno produktų,perku Pils ženklo.Dabar 3.2 proc.pienas 0.69 eur..Sėkmės ūkinykai .Linkiu jums, kad neverktumėte, nekaulytumėte ne savo pinigų, o išmoktumėte užsidirbti patys ,kaip visi.

  1. Baron Münchhausen parašė:

   O iš ko perki? Iš marsiečių ar tiesiogiai iš valdžios ar užsienio? Gal Ežerėje ar Salduje apsiperki?

 2. Baronas Miunhauzenas parašė:

  Žinot, tie protestuotojai galėtų ne tik Vilniuje protestuoti ir spausti apsišaukėlius, bet ir vietose ką nors gero visuomenės labui nuveikti, sakykime, prastuomenės ir ubagyno labui, kad pagerėtų bedalių emocinė-psichologinė savijauta. Pagerinti psichologinę apskrities, kaimo būseną. Pavyzdžiui, apleistuose buvusiuose kolchozų kultūros namuose, raštinėse ir pan., į jas tinkamai investavus ir restauravus, įsteigti, na, kad ir modernius už priimtiną kainą bordelius – viešnamius apskrities visuomenei. Tokiai pelno siekiančiai viešai įstaigai, sakykime, puikiai tiktų, pavyzdžiui, Mažeikių apskrityje, Bugenių kaime, esanti apleista „Už taiką“ pasaulyje kovojusi dviejų aukštų kolchozo raštinė. O dabar sau stovi viena ir visų apleista, ir niekieno neprižiūrime kolchozo raštinė, kelianti kaimui pavojų dėl galimo gaisro ir pasėliams vasarą: https://www.youtube.com/watch?v=AwS7zSiTt8A

  1. to Baronas Miunhauzenas parašė:

   Tai gal ir imkitės šito projekto – galėsit žmoną ir dukras įdarbinti.

   1. Baron Münchhausen von Bugenen parašė:

    Tai tik pasiūlymas. Jūs galite savo projektą apskrities viršininkui pateikti, pavyzdžiui, atkurti kolchozą arba botanikos sodą smalsuoliams ir nežiniukams, bet laikyti pastatą – vaiduoklį taip apleistą tikra gėda ne tik bugeniškiams, bet ir visai apskričiai. Arba šiuolaikinio masažo kabinetus įrengti. Manau, kad irgi ne mažo pelno būtų. Galit stomatologijos kliniką atidaryti, nes begalė kaimiečių ne tik apsišaukėlių dezinformuoti, bet dar ir visiški bedančiai.

 3. Zero parašė:

  Spręs kovo mėn. per POSĖDĮ? O to negalima priimti atgaline data kaip orinį psd? Atvirai valdžiagyviai tyčiojasi.Kai važiuos ūkininkai,turime ir mes kartu važiuoti ir parodyti,kad Lietuva dar mūsų nuosavybė,o ne lansbergų ir europyderų.

 4. antanas parašė:

  mieli ukininkai,galite pradeti rukyti lasinius,nes greitu laiku vel teks i Vilniu vaziuoti,tik si karta ilgam,o ne tik pasireklamuoti. SEKMES

  1. Vietinis parašė:

   Pradžia padaryta.reikia visiems važiuoti.ir šakes pasiimti.nes tie valdžiagyviai žmonių kalbos jau nebesupranta.

 5. Pranis parašė:

  tikra tiesa,melas ir dar karta melas,nieko nebus,ten melagiu partijos sedi nuo A iki Z.

 6. Zero parašė:

  Tikėti valdžiagyvių pažadais,negerbti savęs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto