Protėvių atminimas pagerbtas renginiu

Laimutės STANKIENĖS nuotr.

Antradienio vakarą Mažeikių miesto gatvėmis jau dvyliktą kartą nuskambėjo automobilių ir motociklų, papuoštų žemaičių atributika, griausmas – mažeikiškiai minėjo Žemaičių tautos vienybės dieną.

Laimutės STANKIENĖS nuotr.

Šventės esmė – išsaugoti tapatybę

Žemaičių tautos vienybės dienai liepos 13-oji pasirinkta neatsitiktinai – tą dieną prieš 761-us metus žemaičiai kartu su kuršiais ir estais prie Durbės ežero sumušė vokiečių kryžiuočius.
Žemaičių drąsa ir narsa tapo pavyzdžiu visoms Baltijos gentims, šis mūšis parodė konfederacijos jėgą, o reikšminga pergalė leido sustiprėti Lietuvos valstybei.
Žemaitijos krašto draugijos vadovas Edvardas Buta, vienas iš tradicinio renginio organizatorių, „Santarvei“ sakė: „Manau, kad šiuo renginiu, kuris vyksta jau dvyliktą kartą, minime žemaičių vienybę, pagerbiame savo protėvius, savo istoriją, be kurios nebūtų ir mūsų. Šis minėjimas taip pat yra būdas žmonių sąmonėje įtvirtinti žemaitišką tapatybę. Suvokti, kas jie buvo ir kas mes esame dabar, ką turime daryti, kad išliktume su savo kalba, charakteriu, vertybėmis.“

Senamiesčio parke – antrą kartą

Šios draugijos ir baikerių klubo „Ašvėne MC“ iniciatyva, Žemaičių tautos vienybės dienai skirtas
renginys vis keičia formą: pirmuosius dvejus metus tai buvo šios reikšmingos datos pagerbimo akcija – automobilių ir motociklų kolonos važiavimas miesto gatvėmis, pasipuošus žemaičių vėliavomis, kita atributika. Jau dešimtmetį Žemaičių vienybės diena, taip ji buvo įvardijama anksčiau, vyksta organizuojant įvairius renginius.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Protėvių atminimas pagerbtas renginiu”

  1. koksskirumas? parašė:

    narcizų paradas,nieko bendro neturintis su Durbės mūšiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto