Protezavimo eilės tokios, kad dantų gali nebeprireikti

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikių savivaldybės gyventojams dantų protezavimo paslaugų tenka laukti daugiau kaip trejus metus. Tokios eilės susidaro, nes paslaugos poreikis didesnis už valstybės galimybes.
Beje, kai kurios savivaldybės pačios remia savo teritorijos gyventojų dantų protezavimą – jį papildomai finansuoja iš biudžetų lėšų. Mūsų Savivaldybė tokios galimybės nėra svarsčiusi.

Eilėje – trejus ir daugiau metų

Šiaulių teritorinė ligonių kasa, kuriai priklauso Mažeikių rajonas, kas ketvirtį skelbia dantų protezavimo paslaugų laukimo eilių stebėsenos ir analizės rezultatus.
Ketvirčių duomenys byloja, kad dantų protezavimo laukia 2,5–3 tūkst. mūsų rajono gyventojų. Eilės mažai keičiasi, nes paslaugas gaunančiųjų ir eiles papildančiųjų skaičius būdavo panašus. Situacija šiek tiek pagerėjo tik per pastaruosius dvejus metus.
Valstybinės ligonių kasos Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Jurgitos Grigarienės „Santarvei“ pateiktais duomenimis, 2018 m. į laukiančiųjų dantų protezavimo eilę iš Mažeikių rajono buvo įrašyti 748 žmonės, 2017 m. – 723, o 2016 m. – 1 003. Dantis protezuoti praėjusiais metais ligonių kasos iš Mažeikių rajono pakvietė 1 203 asmenis, 2017 m. – 1015, o 2016 m. – 739 pacientus. Už dantų protezavimo paslaugas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto buvo sumokėta: 2018 m. – beveik 406 tūkst. eurų, 2017 m. – apie 304 tūkst., o 2016 m. – 230 tūkst. eurų.

Daug priežasčių

J. Grigarienės teigimu, eiles gali lemti įvairios priežastys. Pavyzdžiui, specialistų, protezuojančių dantis, skaičius regione, paties žmogaus norai (kartais sulaukę savo eilės žmonės atsisako protezuoti dantis) bei finansinės jų galimybės (turintieji lėšų dantis protezuoja už savo pinigus ir laukia kompensacijos), kt.
Anksčiau laukiančiųjų galimybė patekti pas dantų protezuotojus priklausė nuo konkrečiame regione esančių laukimo eilių – vienų savivaldybių gyventojams tekdavo laukti ilgiau, kitų – trumpiau.
„Kad šias paslaugas pacientai gautų greičiau, nuo šių metų sausio buvo pakeista dantų protezavimo tvarka. Taigi šių metų naujovė – viena bendra dantų protezavimo eilė. Pacientai, kuriems reikalingas dantų protezavimas, įrašomi į vieną bendrą eilę, sudarytą šalies mastu. Todėl suvienodės dantų protezavimo laukimo trukmė, nebeliks skirtumų tarp 60 šalies savivaldybių“, – prognozavo ligonių kasos atstovė.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

Dantų protezavimas Kaune: https://juozas.dental/dantu-protezavimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto