Puoselėjantiems etnines tradicijas – konkursas

Siekiant paskatinti seniūnijas prisidėti prie etnografinių regionų tradicijų išsaugojimo, sklaidos ir populiarinimo, organizuojamas 2015-aisiais metais geriausiai tradicijas puoselėjusios etnografinio regiono seniūnijos konkursas.

Konkursą, skirtą etnografinių regionų metams ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti, organizuoja Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.
Pasak Etninės kultūros globos tarybos sekretoriato vadovo, tarybos pirmininko Virginijaus Jocio, šio konkurso idėja gimė galvojant apie tai, kaip būtų galima pastebėti bendruomenes, seniūnijas, puoselėjančias etnokultūrines tradicijas.
„Seniūnija savivaldybės sudėtyje yra mažiausias administracinis vienetas. Kita vertus, seniūnijos ribose tikrai yra viena ar kelios bendruomenės, mokykla, parapija, meno kolektyvas ar net keli, kurie yra išlaikę tradicijas ir kiek galėdami jas puoselėja bei perduoda iš kartos į kartą. Tad norėdami atkreipti į tai dėmesį, inicijavome konkursą, kuriame kviečiame dalyvauti visas Aukštaitijos, Dzūkijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos ir Žemaitijos seniūnijas“, – kvietė V. Jocys.

Plačiau apie konkursą – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto