Purvėniškiai paminėjo kaimo 350-ies metų sukaktį

Tarp pirmą kartą Viekšnių seniūnijos inventoriuje 1661 m. paminėtų kaimų buvo ir Purvėnai. Kaimo bendruomenės atstovai nutarė šiemet atšvęsti šią garbingą sukaktį.
Penktadienį surengtoje šventėje žmonės turėjo galimybę parungtyniauti sporto varžybose, pasiklausyti muzikos, pašokti.

KAIMAS TIK AUGO
Skelbdama šventės pradžią bendruomenės atstovė, kultūrinės veiklos organizatorė Laima Virkutienė trumpai papasakojo kaimo istoriją. Ji priminė, kad pirmą kartą, kai buvo paminėti Purvėnai, kaime tebuvę tik 4 kiemai. Tolesnių šaltinių duomenimis, Purvėnai vis plėtėsi.
„Įsivaizduokite, kokius mokesčius turėjome jau prieš 300 metų mokėti, – dvarui reikėjo pristatyti 20 šieno vežimų ir nemažą činšą (žemės savininkui pinigais ar natūra mokamas mokestis – R. S.)“, – nuotaikingai kaimo gyventojams istoriją priminė renginio vedėja.
O štai 1932-aisiais Purvėnuose jau vyko „mis“ rinkimai – kaimo šokių vakare buvo išrinkta kaimo gražuolė.
Kaimas mena ir tragiškus įvykius – 1947 metais Purvėnuose sovietiniai agentai nužudė keturis Žemaičių apygardos Alkos rinktinės partizanus: Antaną Apulskį, Steponą Barauską ir Henriką Jarušauską, taip pat vokietį Henriką Volchod. Partizanams atminti 1998 metais Purvėnų pradinės mokyklos kieme buvo pastatytas ąžuolinis kryžius.

DŽIAUGĖSI JAUNIMU
Šventės pradžioje buvo atidengtas paminklinis stulpas, skirtas garbingai sukakčiai atminti, vėliau susirinkusiesiems prisistatė Laižuvos kultūros centro atlikėjai, taip pat vietinės dainininkės.
Renginio metu organizuotos sporto rungtys: virvės traukimas, kaladės mėtymas, smiginio varžybos, svarmenų kilojimas.
L. Virkutienė „Santarvei“ pasakojo, kad šiemet kaimo gyventojai kaip niekad aktyviai padėjo ruoštis šventei.
„Vaikai nuo pat ryto zujo aplink – padėjo papuošti sceną ir kaimą“, – sakė ji.
Bendruomenės atstovė tvirtino, kad kaimo jaunuolių mėgstamiausia sporto šaka – krepšinis, todėl ši šventės dalis ir susilaukusi daugiausiai dėmesio.
Krepšinio varžybose dalyvavo tik purvėniškiai. Nors buvo kviestos ir aplinkinių kaimų komandos, tačiau aplinkybės sutrukdė jiems atvykti.
„Vaikai patys lentą pasidarė, stulpą virinosi“, – džiaugėsi iniciatyviu jaunimu L. Virkutienė. Ji pridūrė, kad artimiausiu metu tikimasi sutvarkyti aikštelę – išasfaltuoti ar išbetonuoti, bet tai – ne vaikų ar gyventojų išgalėms.
„Nors ir nesame įžymus kaimas, bet mūsų krepšininkai visad dalyvauja vietinėse krepšinio varžybose“, – džiaugėsi jaunimu purvėniškė.

DĖKINGI BENDRUOMENEI IR RĖMĖJAMS
„Tiek daug purvėniškių šventėje nesame matę“, – kaip susitarę tvirtino šventės dalyviai.
Organizatorių nuomone, jų galėjo būti ir daugiau, bet daugelis kaimo ūkininkų, pasinaudoję gerais orais, dorojo derlių.
Pasak L. Virkutienės, labai malonu, kad žmonės aktyviai prisidėjo prie šventės organizavimo, kad puošė aplinką, kad parėmė pinigėliais, parūpino vaišių. Ji dėkojo verslininkams, kurie padėjo nusipirkti sportinio inventoriaus ir prizų.
Šventę vainikavo iki išnaktų trukusi gegužinė.
Rytis SAVICKIS
Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos.: Šventės dalyvių atvyko pasveikinti buvusi Purvėnų pradinės mokyklos mokytoja Filomena Erminienė (trečia iš kairės).


Koplytstulpį metinėms atminti pagamino Vytautas Vaizgiela. Šalia – šventės organizatorė L. Virkutienė.


Renginyje dainavo Laižuvos kultūros centro mergaičių ansamblis „Ramunėlė“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto