Purvėnuose apiplėšta senolių pora

Jeigu jus apiplėšė – bėkite į artimiausią namą, prašykite praeivių telefono ir skambinkite nemokamu pagalbos telefonu 112. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Plėšikai toliau šiurpina kaimo gyventojus – ankstų antradienio rytą jie apsilankė vienoje Purvėnų sodyboje ir apiplėšė senyvo amžiaus žmones. Tai per mėnesį antras tokio pobūdžio plėšikavimo atvejis mūsų rajone.

Smurto nusikaltėliai nenaudojo

Nelaukti svečiai pas purvėniškius atsibeldė antradienį apie pirmą valandą nakties. Netikėtai name dingus elektrai (kaip vėliau paaiškėjo, nusikaltėliai išsuko elektros saugiklius), aštuoniasdešimtmetė vietos gyventoja, pasiėmusi prožektorių, susiruošė ieškoti gedimo priežasties. Beveik tuo pačiu metu ji išgirdo kažką krebždant prie durų ir net nespėjo atsitokėti, kaip prieangio durys buvo išlaužtos.
„Į namą įsibrovė du nepažįstami asmenys, moteris net negali apibūdinti, ar jie buvo su kaukėmis, ar ne – išplėšę iš rankų prožektorių plėšikai darbavosi visiškoje tamsoje. Nusikaltėliai išvertė spintą, po to pakėlė lovoje gulėjusį vyrą ir, po pagalve aptikę tris tūkstančius litų, paspruko“, – pasakojo įvykio aplinkybes rajono policijos komisariato atstovė spaudai Violeta Grigaitienė.
Be išgąsčio ir materialinių nuostolių, senukai nenukentėjo – šįkart, skirtingai nuo neseno įvykio Žibikuose, plėšikai smurto nenaudojo.

Plėšimų aplinkybės – panašios

Senyvo amžiaus brolis ir sesuo savo namuose Žibikuose plėšikų buvo užpulti rugsėjo 25-osios vakarą. Plėšikai sulipo per langą, apkumščiavo 76-erių metų vyrą ir 86-erių metų moterį, juos surišo ir pagrobė iš kitame kambaryje buvusio lagamino šešis tūkstančius litų.
Abu nusikaltimus sieja tai, kad buvo nusitaikyta į atokias sodybas, kuriose jaunų žmonių nėra – užpultoji sodyba Purvėnuose yra apie 300-400 metrų nutolusi nuo artimiausių kaimynų, gatvės pabaigoje.
„Viskas buvo labai netikėtai – sėdėjau prie stalo, žiūrėjau pro pravirą langą, kaip staiga pro jį pradėjo ropštis nematyti vyrai. Būčiau jaunesnis, gal ir būčiau davęs atkirtį, bet ką aš begaliu… Vienintelė mintis buvo, kai surišo rankas ir ant burnos užrišo vilnonę skarą – kad tik neuždusčiau, visaip sukinėjau riešus, kol po truputį virvės atsipalaidavo ir galėjau išlaisvinti rankas.
Pirmiausia atsigėriau vandens, išlaisvinau seserį. Kreiptis iš pradžių nebuvo kur – kaimynai gyvena tolėliau, o plėšikai išdraskė visą apšvietimą, – „Santarvei“ pasakojo akistatą su plėšikais patyręs žibikiškis.
Nė vieno šių plėšimų iniciatoriai kol kas nėra nustatyti, vyksta ikiteisminiai tyrimai.

Plėšimų daugėja

Per šių metų devynis mėnesius iš viso Mažeikių rajone užregistruota devyniolika plėšimų, ištirtos septynios nusikalstamos veikos. Neramina tai, kad per šiuos metus jau pareigūnai informuoti apie keturis plėšimų atvejus, kai nusikaltimai įvykdomi kaimuose, atokesnėse sodybose.
Policija įspėja gyventojus saugotis plėšikų, patiems būti budresniems ir primena, kad informuotų policiją apie pastebėtus ar sodyboje apsilankiusius įtartinus asmenis, o nuo jų nukentėjus, nedelsiant apie tai informuoti pareigūnus, nes kuo mažiau laiko praeina nuo įvykdyto nusikaltimo, tuo didesnė tikimybė sučiupti plėšikus ir rasti pagrobtus daiktus. Jeigu jus apiplėšė – bėkite į artimiausią namą, prašykite praeivių telefono ir skambinkite nemokamu pagalbos telefonu 112.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto