Pusmarškonė košė – sertifikuotas tautinio paveldo produktas

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus nuotr.

Paskutinę rugpjūčio dieną Žemės ūkio ministerijoje vyko tautinio paveldo produktų sertifikavimo komisijos posėdis. Jame kartu su kitais amatininkais, kulinarinio paveldo puoselėtojais iš įvairių etnografinių šalies regionų dalyvavo ir Mažeikių rajono atstovai.
Sedos kultūros centro direktorius Gintautas Griškėnas, centro specialistės – Vita Domarkienė ir Vaida Danauskienė, drauge su Mažeikių rajono savivaldybės paveldosaugininke Rūta Končiute-Mačiuliene pristatė komisijai savo krašto kulinarinio paveldo skanėstą – pusmarškonę košę.
Rugsėjo 1-ąją sediškiai sulaukė geros naujienos – kultūros centro verdama pusmarškonė košė yra pripažinta tautino paveldo produktu, jos virėjams netrukus bus įteiktas ir tai įrodantis sertifikatas.
Savivaldybės paveldosaugininkė R. Končiutė-Mačiulienė akcentavo: tradiciniai amatai yra viena iš alternatyvių veiklos rūšių ir gali duoti nemažos ekonominės ir socialinės naudos kaimo vietovėms. Ši veikla yra naujų darbo vietų ir pajamų šaltinis kaimo gyventojams, o kitas labai svarbus jos aspektas yra tai, kad tradicinių amatų gaminių gamyba įgalina išsaugoti ir etninės kultūros vertybes.
Tradiciniams amatininkams, kurių gaminiai pripažinti tautinio paveldo produktais, teikiama valstybės pagalba tautinio paveldo veiklai: dalyvauti ir pristatyti savo gaminius parodose ir kituose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje, tautinio paveldo produktų populiarinimo leidinių leidybai, tradicinių amatų edukaciniams užsiėmimas organizuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto