Pusmetį Kipre praleidusi politikė pastebėjo: ten karantinas kur kas griežtesnis

Lina RIMKIENĖ. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Savivaldybės tarybos narę Liną Rimkienę pandemija daugiau kaip pusmetį buvo „įkalinusi“ Kipre. Žinoma politikė sutiko su „Santarve“ pasidalyti pastebėjimais apie gyvenimą karantino sąlygomis saloje, kurioje susitelkusi gausi ir marga tarptautinė bendruomenė.
Mažeikiškės teigimu, pastarųjų dienų įvykių kontekste atėjo laikas prisiminti, kad esame
pasaulinės pandemijos įkaitai, prie kurios nei Seimas, nei Vyriausybė nėra prisidėjusi. Jokia pasaulio vyriausybė nėra dėl to kalta.
Lygindama karantiną Lietuvoje ir Kipre, pašnekovė pastebėjo, kad ten taikomos daug griežtesnės ir radikalesnės saugos priemonės.

– Lina, priminkite istoriją, kaip įstrigote Kipre?
– Lietuvoje karantinas tęsėsi iki liepos mėnesio, visa veikla persikėlė į interneto erdves. Tad dar sausį pagalvojau – koks skirtumas, iš kur dalyvauti Savivaldybės tarybos ar komitetų posėdžiuose – iš savo virtuvės pilku rūku aptrauktais langais ar iš kažkur pasaulyje, kur šiek tiek šilčiau ir saulė šviečia.
Skrydis į Kiprą tuomet buvo bene vienintelis tiesioginis ir pigus. Čia dar nebuvau buvusi. Nusipirkome su drauge bilietą į vieną pusę ir sausio 8 dieną nusileidom Pafoso oro uoste.

– Daugiau kaip pusmetis „priverstinių“ atostogų nepažįstamoje šalyje, dar karantino sąlygomis… Kokios tos dienos? Kas buvo sunkiausia?
– Kipras pasitiko šaltai. Jau tada dėl pandemijos buvo griežtai tikrinamas kiekvienas atvykėlis, privalėjai turėti ne senesnį kaip 72 valandų neigiamą testo atsakymą, krūvą kitų dokumentų.
Bet smagiausia buvo prieš akis. Tik sėdę į miesto autobusą, kuris mus turėjo nuvežti į išsinuomotus apartamentus, sužinojome, kad oro uostas, į kurį atskridome, nuo rytojaus uždaromas iki… balandžio mėnesio. Šalyje įvedama komendanto valanda. Išeiti į lauką galėsime tik parašę Kipro vyriausybei žinutę ir tik du kartus po tris valandas per dieną. Nuo devintos vakaro iki penktos ryto – komendanto valanda. Bet koks judėjimas iš namų draudžiamas. Bet koks pažeidimas – 300 eurų bauda.
Savaime suprantama, dirba tik maisto parduotuvės. Kelionės už savivaldybės ribų draudžiamos. Žodžiu – karantinas su komendanto valanda dar griežtesnis nei Lietuvoje. Teko taikytis ir su tuo.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Pusmetį Kipre praleidusi politikė pastebėjo: ten karantinas kur kas griežtesnis”

 1. Anonimas parašė:

  Šita asaba eilinį kartą parodė savo itin ribotą protelį.

 2. Pasakiau parašė:

  Niekam tu neidomi. Neisdursi su savo graziais straipsniais, i valdzia to nebepareisi.

 3. Jonas parašė:

  Parplasnojo kregždė tik ,kad sumaišė metų laikus

 4. Jo parašė:

  Kokia vargšė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto