Račališkiai įsijungė į Paukščių dienos akciją

Nuotrauka iš Račalių bendruomenės albumo

Račalių bendruomenės žmonės aktyviai įsijungė į respublikinę akciją „40-ties paukščių diena“ ir patys pasigamino per 20 inkilų paukšteliams apgyvendinti.


Tikslas – padėti paukšteliams

Račalių kaimo bendruomenės pirmininkė Vida Abrasonienė „Santarvei“ pasakojo, kad į respublikinę akciją įsijungė tiek suaugusieji, tiek jaunimas ir vaikai. Jie ne tik gamino inkilus, bet ir organizavę talką juos iškėlė grįžtantiems sparnuočiams.
„Akcijoje buvo sumanyta dalyvauti iš dalies todėl, kad bendruomenė susitvarkė prie savo pastato parkelį ir liko gražių medžių, kur galima įkelti inkilėlius“, – vieną iš argumentų įvardijo pašnekovė.
Mintis pasigaminti inkilėlių račališkiams gimė jau seniai – per Užgavėnes, net nežinant, kad bus organizuojama tokia akcija.
„Ne paslaptis, kad pastaruoju metu paukščių mažėja – dėl žmogaus veiklos įtakos ir klimato kaitos. Todėl norėjome prisidėti prie grįžtančių paukščių išgelbėjimo. Vaikai ypač gailisi į šaltį sugrįžusių ir lesalo nerandančių paukščių“, – paaiškino bendruomenės pirmininkė.


Minima seniai 

Kaip skelbia Valstybės saugomų teritorijų tarnyba, Keturiasdešimties paukščių diena arba paukščių parskridimo diena minima nuo senovės. Keturiasdešimties ji vadinama todėl, kad apytikriai tiek paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę.
Senoliai tikėjo, kad jei šią dieną pašąla, šalnos laikysis dar 40 parų. Šią dieną šeimininkėms būdavo patariama iškepti 40 bandelių, kad vasarą javai gerai derėtų.
Kai kur, ypač Žemaitijoje, manyta, kad šią dieną reikia praleisti „savam lizde“, t. y. su savo šeima. Tikėta, kad šią dieną kur nors toliau iš namų išvažiavus, užsitrauksi nesutarimą su saviškiais ir su kaimynais.


Dalyvauja įvairiose akcijose

V. Abrasonienė pasakojo, kad bendruomenė pagal galimybes dalyvauja įvairiose organizuojamose akcijose.
„Bendruomenės aktyvas labai daug prisideda prie bendruomeninės veiklos. O įsijungti į įvairias akcijas paskatina pats gyvenimo būdas, nes mūsų kaime nėra jokios kultūrinės įstaigos. Taigi patys susiorganizuojame sau ir vaikams šventes“, – sakė bendruomenės pirmininkė.
Savo pagalbininkais ji vardijo aktyvius bendruomenės narius: D. Saltonienę, S. Saltonaitę, V. Jarutį, K. Vaičiulienę, R. Mažrimą, E. Buividaitę ir daugelį kitų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto