Rajone bręsta direktorių krizė

Švietimo įstaigų direktorių gretos retėja – vis mažiau pretendentų, siekiančių užimti laisvas vietas. Sigito Strazdausko nuotrauka iš 2017 m. rugpjūčio pabaigoje vykusio įstaigų vadovų pasitarimo.

Rajono švietimo įstaigose šiuo metu trūksta 10 vadovų. Kitąmet prasidėjus direktorių rotacijai, konkursų prireiks dar antra tiek.
Pastaruoju metu konkursai, kuriuos skelbia rajono Savivaldybė švietimo įstaigų vadovų pareigoms užimti, dažniausiai neįvyksta dėl pretendentų stokos.
Praėjusį ketvirtadienį tokia atranka pagaliau įvyko – ir net iš dviejų kandidatų. Deja, tai reta išimtis iš pastaraisiais metais nusistovėjusios taisyklės.
Priežasčių, dėl kurių rajono mokykloms, lopšeliams-darželiams ir neformaliojo ugdymo įstaigoms tenka ilgai laukti nuolatinio direktoriaus, yra ne viena.

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus neslepia: „Situacija iš tikrųjų labai liūdna.“
Mūsų rajone yra 46 švietimo įstaigos, kurių steigėja – Savivaldybė: 24 bendrojo lavinimo mokyklos, 13 lopšelių-darželių, 7 neformalaus ugdymo įstaigos, 2 – švietimo pagalbos.
Šiuo metu kas ketvirtoje rajono švietimo įstaigoje dirba jos vadovą laikinai pavaduojantys pedagogai, dažniausiai – buvę direktorių pavaduotojai.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Rajone bręsta direktorių krizė”

 1. Mažeikiškis - shiusai parašė:

  o kuom blogi mokyklų direktoriai socialdemokratai ?

 2. Skaitytojas parašė:

  Ir kas gali eiti direktoriaut į kaimo mokyklas, kurios vos kvėpuoja ir bet kada gali būti uždarytos…..

 3. As parašė:

  O dirbantys dabar direktoriais „labai gerai“ išmano vadybą. Mokykloje reikalingi tie, kurie naudingi. Nebenaudingas – viskas, etato nebeturėsi. Giminės ir artimieji, draugai… Tvarkosi, o dabar dar labiau „tvarkysis“ kaip uab’e. Tikri savo srities „asai“ :D

 4. shiusha parašė:

  paieskokit kandidatu socialdemokratu partijoje – ten beveik visi direktoriai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto