Rajone – dar vienas afrikinio kiaulių maro atvejis

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Afrikinis kiaulių maras iš Lietuvos ir Mažeikių rajono nesitraukia. Tulnikių kaime užfiksuotas ketvirtasis šios ligos židinys.

Pradžia – birželio mėnesį

Pirmieji trys afrikinio kiaulių maro atvejai Mažeikių rajone buvo užfiksuoti birželį.
Pirmiausia keturių augintų kiaulių neteko Pievėnų kaimo gyventojai. Po poros savaičių virusas „įsisuko“ į Sovaičių kaimo ūkininkų tvartą, jie neteko 12 kiaulių.
Trečiasis afrikinio kiaulių maro atvejis buvo nustatytas ir Reivyčių seniūnijoje esančiame Knabikų kaime. Ši liga diagnozuota visoms trims vietos gyventojų ūkyje augintoms kiaulėms.

Naujas židinys – Tulnikiuose

Naujausias – ketvirtasis maro židinys neseniai nustatytas Tulnikių kaime.
Pasak Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vyriausiojo veterinarijos gydytojo-inspektoriaus Virginijaus Grigaliūno, tulnikiškis savo reikmėms laikė vienintelę kiaulę, kuri rugpjūčio 28 dieną susirgo, o 29 dieną nugaišo.
Tvartą, kuriame gyvulys buvo laikomas, inspektoriai išdezinfekavo. Ištyrus iš kiaulės paimtą mėginį, patvirtinta afrikinio kiaulių maro diagnozė.
V. Grigaliūno teigimu, tulnikiškis, kurio ūkyje nustatytas kiaulių maro židinys, jau savaime patyrė finansinių nuostolių. Jam jokios sankcijos negresia. Kiaulės laikymo vieta yra paskelbta afrikinio kiaulių maro židiniu.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto