Rajone daugėja sergančiųjų COVID-19 ir ligos protrūkių

Nuotr. iš SAM archyvo

Statistikos departamento pirmadienį pateiktais duomenimis, mūsų rajone COVID-19 liga serga 173 gyventojai. Per praėjusią savaitę rajone registruota beveik 100 naujų susirgimo atvejų. Septynių dienų naujų atvejų paros vidurkis – 14 susirgimų.
Bloga žinia ir tai, kad rajono įstaigose bei įmonėse daugėja COVID-19 ligos protrūkių, šiuo metu stebimi devyni.

Situacija prastėja

Epidemiologai konstatuoja: vis dar esame COVID-19 ligos augimo fazėje – savaitinis naujų atvejų pokytis rajone yra plius 39 proc. Situacija prastėja sparčiai. Statistikos departamento duomenimis, naujų atvejų skaičius per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų praėjusią savaitę buvo 321, ankstesnę savaitę – 209, dar anksčiau – 128.
Per paskutines 7 paras rajono savivaldybėje dėl koronaviruso infekcijos ištirta 1,5 tūkst. asmenų, teigiamų tyrimų dalis siekė 6 procentus. Šis rodiklis pastarosiomis savaitėmis irgi nuolat blogėja. Pavyzdžiui, prieš savaitę jis siekė 4,7 proc., nors testavimo apimtys buvo ne ką mažesnės.
Šiuo metu privalomoje izoliacijoje yra apie 600 rajono savivaldybės gyventojų, tarp jų – ir mažos rizikos – keliautojai, ir didelės rizikos – turėję kontaktą su patvirtintu COVID-19 ligos atveju.
Ir toliau vyksta gyventojų skiepijimas pagal prioritetines grupes. Pirmąja vakcinos doze paskiepyta 10,5 tūkst. rajono gyventojų, arba kas penktas, 4,6 tūkst. asmenų yra sulaukę ir antrojo skiepo.

Nauji protrūkiai

NVSC Telšių departamento Mažeikių skyriaus duomenimis, praėjusią savaitę rajone registruoti trys nauji COVID-19 ligos protrūkiai: po vieną drabužių ir avalynės didmeninės prekybos ir gamybos srityje, mažmeninės prekybos ir baldų gamybos srityse. Šiuo metu rajone stebimi devyni ligos protrūkiai.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Rajone daugėja sergančiųjų COVID-19 ir ligos protrūkių”

  1. Vasia parašė:

    Kokia situacija L/D “Delfinas”, kokių priemonių bus imtasi prieš tėvus, kurie sąmoningai vedė vaikus į darželį, žinodami, kad jie serga, beje, sirgo ir patys jų tėvai?

  2. o kur parašė:

    konkrečiai tie protrūkiai, negi sunku parašyti ar tai paslaptis

  3. oho parašė:

    eina sau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto